Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes korban kell elmenne...

Hány hetes korban kell elmennem a belgyógyászatra?

Figyelt kérdés
Kitől kell kérnem beutalót a háziorvostól vagy a védőnőtől?
2009. okt. 28. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia én 18 hetes kismama vagyok és a jövőhétre van időpontom a belgyógyászatra. A beutalót a védőnő adta még a legelső alkalommal amikor találkoztunk, azt mondta hogy ráér még, A sógórnőm aki 36 hetes terhes azt mondta hogy még a 20. hét előtt kell elmenni. ( neki valamit csöpögtettek is, olyan allergia vizsgálat szerűség- azt mondta) A doktornő mondta neki.
2009. okt. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Minél előbb.
2009. okt. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

nekem van egy listám, hogy mikor hova kell menni és 18 hét utánra írta! Nekem minden beutalót az orvosom ad, védőnő nem adott még sehova beutalót, de olvastam már sok helyen, hogy valaki a védőnőtől kap beutalókat!

Háziorvostól semmiképpen nem! Vagy a nőgyógyásztól vagy a védőnőtől! Ha legközelebb mész terhesgondozásra kérdezd meg!

2009. okt. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Teljesen meg vagyok lepődve, mert én még ilyenről nem is hallottam. Már a 30. hétben vagyok, de eddig még semmi beutalót nem kaptam. Ez milyen vizsgálat? Mit csinálnak? Kötelező?

2009. okt. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ezt általában a háziorvosod csinálja meg. Van benne EKG, meg ilyen általános dolgok! :)


Így sem ismerős?

2009. okt. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az EKG az ismerős:), mondta a védőnő, hogy majd menjek el, de belgyógyászati vizsgálatról szó sem volt. Időpontot sem mondott, csak annyit, hogy majd menjek. Gondoltam, hogy jó, majd megyek... valamikor:).

Milyen vizsgálat ez a belgyógyászati dolog:)? Mit csinálnak? És most akkor kötelező ez is?

2009. okt. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én elmentem a háziorvoshoz, és mivel ő ott nem csinál EKG-t, kaptam beutalót tőle.

Egyébként vérnyomást mért, megnézte a bokámat, és megkérdezte, jól vagyok-e. Ennyi volt a nagy belgyógyászati vizsgálat :P

Ja, még az eleje-felé voltam, szerintem 12-18 hét között jó menni.

2009. okt. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát most csak pislogok:). Azt tudom, hogy a háziorvosom megcsinálhatja az EKG-t, de hogy mást is csinálna azt nem tudtam. A héten rákérdezek a védőnőnél, remélem nem fogja leharapni a fejemet, hogy még nem voltam:).

Köszönöm, hogy nekem is válaszoltatok:)!

2009. okt. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem nagyon csinál mást! Tényleg ennyi, EKG, vérnyomás, meghallgatja a szived, talán kérdez egyet-kettőt!


Ha voltál már a háziorvosodnál, vagy csinált már EKG-t akkor megvan! Nyugi!


Nálunk van a háziorvosnál EKG, de én meg nem akarok elmenni mostanában, mert tuti hogy elkapok valamit a váróban... :( 14 hetes vagyok most

2009. okt. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A szegedi terhesgondozóból akkor küldenek belgyógyászatra, ha megvan a terheléses cukrod, mert akkor egyúttal azt is meg tudja nézni, hogy igényelsz e további teendőt. Egyébként semmi mást nem csinált, csak ekg-t, vérnyomást mért és megütögette a hátamat, veséimet, megnézte a visszereimet, hogy vannak e. nem volt egy bonyolult vizsgálat. 5 perc alatt végeztem.
2009. okt. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!