Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire normálisak a tüneteim?

Mennyire normálisak a tüneteim?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha valakit idegesítenék a parázásommal.

Jó néhány évvel ezelőtt volt egy spontán vetélésem (az ötödik héten). Az édesanyámnak nagyon sok vetélése volt, 10 fölött, mire én megszülettem.

Most az ötödik hétben vagyok és eléggé félek, hogy minden rendben lesz-e.

Már eleve frusztrál, hogy a terhességi teszten nem olyan nagyon erős a vonal, jól látszik, de nem veri ki a szememet.

Az alhasamban görcsölgetést, szurkálást érzek, nagyon nincs étvágyam, émelygek, szédülök, és esténként a fejem is nagyon fáj.

A mellem pedig láthatóan nőtt, én nem nagyon vettem észre, de a férjem kigúvadó szemmel bámult, mikor reggel öltöztem :)

Szóval ezek normális tünetek, nem adnak aggodalomra okot?

Orvoshoz a jövő héten megyek.



2013. aug. 27. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia.Én épp ma vagyok 6hetes.Múlt héten voltam orvosnál de csak petezsákot látott.Kicsit aggódom mert semmi tünetem.Csak a pisiles es a mellfajdalom.Hasam néha fáj olyan menstruaciosan de az orvos azt mondta ez természetes mert nodogel a pici.En is jövő héten megyek orvoshoz,kicsit félek,mert 3év után spontán estem teherbe.Félek nehogy valami legyen.Szoritok neked es irhatsz nyugodtan :) jah es gratulálok a picihez
2013. aug. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Remélem, tényleg csak az van a háttérben, hogy óriásbébi lesz :)
2013. aug. 27. 16:57
 3/7 anonim ***** válasza:

A görcsölés sajnos nem normális, de önmagában nem olyan nagy baj, de ha mellé bármilyen vérzést (barnázást) tapasztalsz, akkor baj lehet. Az összes többi rendben van, tipikus tünetek.

Nekem csak barnázás volt, el is ment a baba. Én is nagyon aggódtam, talán túlságosan is. Lehet, hogy nem kellett volna, de már nem tudom visszacsinálni. :(

2013. aug. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem barnázok, vérzés sincs, csak a görcsök - de azok is elmúltak mára.
2013. aug. 28. 08:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! A görcsölés nem jelent gondot önmagában. Én 16 hetes vagyok és eddig végig görcsöltem. :-)
2013. aug. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne idegeskedj, attól csak rosszabb lesz, hidd el! :)

Én most vagyok kb.8 hetes terhes, és én is aggódtam, mert tavaly volt egy vetélésem. Eléggé fájdogált a hasam alja nekem is, de az megszűnt egy hete. Azóta a reggeli émelygésem erősödött :D Jövőhéten megyek UH-ra, bennem is ott a félelem, de mindig nyugtatom magam, hogy nem lesz gond. Csak pozitívan!!! :)

A fiamnál pl mint ha nem is lettem volna várandós... semmi tünet nem volt, csak 3 nap barnázás, akkor meg is ijedtem, főleg, hogy nem írtak semmit rá, de elmúlt, egészséges 3 éves!!! Majd írj ha már voltál te is orvosnál!!! Szép napot!

2013. aug. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a hasgörcs normális. Nekem ráadásul görcsölt a jobb oldali petefészkem is majdnem 1 héten át. Akkor a méhen kívülitől paráztam, de az ultrahang megnyugtatott, hogy nem az. Szerencsére, mert másnap úgy begörcsölt az alhasam, hogy tutira az ügyeletre rohantam volna különben. Utánanzéztem, és mindenhol magnézium szedését javasolták ilyen esetre. Valószínű a sok pisilés miatt magnéziumhiányos lesz a szervezet és ezért a görcs. A lábikrám is görcsölt emiatt. Aztán valószínű tényleg a magnézium miatt elmúltak az erős görcsök. Valamelyik nap újra volt, de ma pl. semmi. 10 hetes vagyok, illetve most kezdem a 11-diket. Most épp a terhességi trombózisra fanatizáltam be magam, mert egy kolléganőmnek volt, és a 3. hónapban kezdődött neki, és én is vagy 3 napja fájlalom a jobb lábam, először csak szúrt belülről a térdhajlatomban valami, aztán a szúrás 1-2 nap után elmúlt onnan, de néha az egész lábszáramba mintha tűket szúrkálnának, enyhén fájdogál, kellemetlen, kész vagyok teljesen, már alig várom, hogy ultrahanggal megnézzék...Iszonyat parázós voltam mindig is betegségekkel kapcsolatban. Mindenesetre a hasgörcsölésről én azt találtam, hogy ha nem társul hozzá vérzés, még normális is lehet, hiszen tágulnia kell a méhnek.
2013. aug. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!