Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan számoljuk a terhesség...

Piroska és a farkas kérdése:

Hogyan számoljuk a terhesség heteit?

Figyelt kérdés
Tudom, kicsití" dilettáns" a kérdésem, de meg vagyok zavarodva... mert ugyebár van a terhesség kora, meg van a magzat kora. Nekem nem 28 napos a ciklusom, és ha jól értelmeztem, a nőgyógyászomat, akkor nem az utolsó menstruációtol számította a terhességemet, hanem a foganástól, és a 6. heti ultrahangon talált szívhangot. namost a kérdésem csak annyi, hogy amikor azt írják, ogy a 6. héten már általában kell lennie szívhangnak - tudom, még később is jöhet - akkor azt úgy értik, hogy a terhesség 6. hetében, vagy úgy, hogy a magzat 6. hetében? És mégegy: az első 12 hetet akkor most honnan számolják...ha nekem a doki a fogantatástól számolt akkor gyakorlatilag 2 hetet rászámolhatok? Ez nekem zavaros...
2013. szept. 4. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
A terhesség heteit az utolsó menstruáció első napjától számolják, a baba viszont kb. 2 héttel későbben fogan meg, mert a peteérés napjaiban a legvalószínűbb a teherbeesés. Nekem a terhesség 6. hetében már volt szívhang, szerintem akkor a terhesség 6. hetére értendő a szívhang észlelése. De én sem vagyok szakértő, remélem tudtam segíteni.
2013. szept. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy az előttem szóló is mondta. A mensi a mérvadó, a fogantatás időpontját max. te tudhatod, de ezzel az infóval nem számolnak!
2013. szept. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

ez nagyon jó

2013. szept. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! tudom, h alapjàraton az ut. menzeszt nézik, de nekem az júni 20-àn volt, és aug. 15- én talàlt szîvhangot a doki, de azt írta a leletre , 5-6 hét. A ciklusom 40 nap körüli, ezért nem tudtik biztosra a peteérést. De akàrhogyis szàmolom, ha a júni 20. lett volna a kiindulás, az aug. 15- én màr nem 5-6 hèt hanem pont 2-vel több, ezért vagyok bizonytalan. Nade majd kiderül.
2013. szept. 5. 09:09
 5/5 A kérdező kommentje:
kedves Első! a Te vàlaszodat is hasznosnak akartam jelölni, de telefonon internetezek, és véletlenül félrenyomtam a kezecskét, bocsi : )
2013. szept. 5. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!