Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem tudok örülni a...

Miért nem tudok örülni a babámnak? Már 40 éves vagyok és van 4 gyerekem. Most kb a 6. hétben vagyok, és szabályosan kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
Nem mindig értem magam és a pánikolásomat, hiszen csodálatos házasságban élek egy nagyszerű férfivel, aki a meglévő gyerekeinknek remek apukája (tudom, tudom, kissé meseszerűnek tűnik, de szerencsére így van). Hála Istennek nincsenek komoly anyagi problémáink sem, bár nem dúskálunk a pénzben, de jut mindenre, amire szükségünk van. Talán az egyik legnagyobb problémám, hogy van hatunkra 3 hálószobánk és még azt sem igazán tudom, hogy a babát hova tenném. Persze ez csak egy dolog, nyilván egyéb dolgok miatt is van, hogy aggódom, de a lényeg, hogy valódi szörnyetegnek érzem néha magam, amiért ennyire "nem örülök" a babának. Érdekelne a véleményetek, esetleges tapasztalataitok hasonló esetekben.
2013. szept. 5. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem csak megijjedtél és tuti örülsz a picinek. Vond be a párod, gyerekeidet és közösen találjátok ki, hogy hova kerüljön a pici.
2013. szept. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Először is szerettétek volna a babát, vagy csak becsúszott? Mert ez azért meghatározó. Ha szerettétek volna, akkor nyilván már előtte jól átgondoltátok a dolgot, mielőtt a döntés megszületett. Ha becsúszott, de szeretnétek megtartani, akkor az is már egy döntés. Valamiért így döntöttetek és az biztos, hogy jó döntés volt. Én most vagyok a 25. héten (2. baba) és szeretnénk majd egy harmadikat is. Nálunk sincs 500 m2-es hely, de ahol szeretet és összetartás van, ott ez nem okozhat gondot. Ahol négy elfér, ott elfér az ötödik is. Örülj neki, hogy ennyiszer átélhetted a gyermekáldás gyönyörűségét. Most dolgoznak benned a hormonok, sok a kérdés, gond, kavarognak a gondolatok. Én is így vagyok ezzel. Hol így-hol úgy érzek, néha elbizonytalanodom... de mindig lesz valahogy:) Nem könnyű manapság sajnos nőnek, anyának, feleségnek lenni. Túl torz a világ, sokan nem is tudnak élni benne. De te nyilvánvalóan tudsz, ha képes vagy immáron négy gyermeket nevelni és minden harmónikus körülöttetek. Ilyen környezetbe bátran érkezhet az ötödik:)
2013. szept. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hálás vagyok a biztatásért. Sokszor megkapják az itt kérdezők, hogy "miért itt kell megvitatni" bizonyos dolgokat. Nos, erre nyilván különböző okaink vannak, sokszor szerintem egyszerűen csak annyi, hogy az ember néha "ismeretlen", pártatlan és mégis szubjektív véleményekre kíváncsi. Én magam azért itt "beszélgetek", mert nem igazán van olyan közeli barátom, akivel a kétségeimet megoszthatnám, és bár a férjemmel, gyerekeimmel igen bizalmas a kapcsolatom, azért az mégis más. Egyrészt. Másrészt meg mindenki annyira örül neki, hogy talán nem is értenék, mi a bajom. Kedves második hozzászóló, nagyon jól estek a te szavaid is köszönöm. A baba olyannyira nem volt tervezett, hogy a cölibátuson kívül gyakorlatilag mindent megtettünk ellene, ráadásul nem is vagyok mai csirke (írom ezt annak kapcsán, hogy ebben a korban ugyebár eleve nehezebben lehetne teherbe esni) és mégis így sikerült.
2013. szept. 5. 13:48
 4/9 anonim ***** válasza:

na le a kalappal előtted hogy bevállalod ezt a kisbabát ötödiknek,én a kettő gyerkőcömmel is alig bírom

imádom őket de megijednék nagyon ha besikerülne a harmadik... :)

2013. szept. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező!


Hidd el, teljesen mindegy, tervezett, vagy tervezetlen az a baba, ő is a Tiétek! Ráadásul neki fogalma sincs arról, hogy mit jelent gyermeket tervezni. Ő most ott fejlődik benned boldogan és a világra nyitott ősbizalommal, úgy, hogy Te vagy a mindene. Soha olyan közel emberhez nem lesz, mint most Hozzád. Egészen titokzatos kapcsolat ez, csakúgy, mint ahogyan az élet maga is titokzatos: két ember szerelme képes fizikai valóságában is testet ölteni és ez csoda. Persze, hogy fogod a fejed, hol álljon majd a kiságy, és valószínűleg azért is, mert aggódsz, most is olyan fáradhatatlan kismama leszel-e, mint a már megszületett 3 gyermekeddel voltál. Ne szégyelld, hogy így érzel. Sokan még a tervezett baba érkezésének hírére is ijedtséggel reagálnak. Nem kell már sokat várnod és először ultrahangon, majd a kezedben is megpillanthatod őt, aki megfiatalít, aki szeretettel tölt újra és újra fel, aki ismét értelmet ad a hétköznapok sokszor reménytelennek tűnő küzdelmeiben. Ő is a mindened lesz és semmiért nem adnád. Hálás leszel, amiért ő is van Neked. Minden aggodalmad és bizonytalanságot szertefoszlik, meglásd. :)

2013. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Bocsánat, most látom csak, hogy ő már az ötödik. Még nagyobb szeretettel gratulálok!!!
2013. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Szia kedves kérdező!!! Ez a történet a mi "mesénk" is lehetne,annyira illik ránk...csodálatos férjem van nagyon szépen élünk...5 kislány boldog szülei vagyunk. Nekem meg az a bajom, hogy nem maradok kismama. Nagyon szeretnénk még egy babát, de nem jön össze... És el vagyok keseredve....lehet hogy 40 évesen már nem fog összejönni?

De neked gratulálok!!! És picit irigykedek....úgy szeretnék már megint babázni....

És ne aggódj,fogod majd értékelni,fogsz örülni a babának!!!

2013. szept. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Újfent köszönet mindenkinek, aki segít a véleményével! Szerencse, hogy szabadnapom van, így tudok kicsit szörfölgetni :-) Kedves utolsó, őszintén irigylem a bátorságod, hogy még egy hatodik babát is vállalnál! Amint a mellékelt ábra mutatja, a 40-es életkor még messze nem jelenti azt, hogy nem esel teherbe. Hát igen, mondhatni, keserédes bizonyosságom van erről!
2013. szept. 5. 14:33
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

Én is gratulálok! :) Nekem 3 gyerkőcöm van, és a legkisebb 3 éves. Már nem tervezünk mi sem több babát, bár ha az anyagiak engednék (úgy vagyunk mint ti, jól élünk, de lehetne több is :))akkor még szivesen bevállalnék. És sokszor fájditom a szivem, mikor kismamát látok, hogy én ezt már nem élem át többször. És néha arra gondolok, hogy azt se bánnám, ha véletlenül becsúszna megint (Mirenám van amúgy). De akkor jön egy másik pillanat, hogy milyen jó, hogy a nagyok már önállóak, a kicsi is már jobban el van, lehet kirándulni, ami egyre többe kerül..., ilyenkor átmegy rajtam.

De akkor is. A legcsodálatosabb dolog a nő életében a kisbaba születése, és ki szüljön, ha nem olyan mint pl. te...:)

Most még friss a hir, de hidd el hamarosan megint úgy fogsz örülni. És ahol 4 gyerek elfér, ott az 5. is. :)

2013. szept. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!