Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetesen tényleg kevés a 2 kg?

34 hetesen tényleg kevés a 2 kg?

Figyelt kérdés
2100-ra becsülték a babát, azt mondta, két hét lemaradásban van. A neten mindenhol azt olvasom, hogy kb ennyi ilyenkor. Miért kell ilyennel ilyesztegetni bennünket? Ha csak 2800 gr-al fog meszületni, az már nem jó, csak ha min 3500gr-al? Nekem az is elég, ha 2,5 kg lesz, majd megnől idekint, nem?
2013. szept. 9. 18:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nem.az én fiam 39+4re született 2250 grammal és 47 cmrel.makk egészséges gyerek.és gyönyörű.mondjuk nekem van egy chron betegségem ami felszívódási bajjal jár emiatt lett ilyen picike
2013. szept. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Dehogy kevés!Gondolj bele,még van 6 hét,és az utolsó 4 hétben 200 grammot híznak hetente.Az maga 800 gramm!Ám ha még sem viszed végig,akkor is legalább ennyit tud hízni.Az én gyerkőceim is közel ilyen-kicsit kevesebb-súlyban voltak(mégsem mondták,hogy lemaradásban lennének,pláne nem 2 hetesben!)ebben az időben.Az elsőt(fiú) túlhordtam,Ő 3340 grammal,a 2.(fiú) 37+3 hétre jött,Ő 3090 grammal,a 3.(lány)39. hétre született 3025 grammal.Ennyi.Én örülök,hogy nm lettek óriás bébik,könnyen,gyorsan születem(az első volt a leghosszabb,4 óra,a 2. 3 óra.a 3. 2 óra),gátmetszésem nem sem volt.És igen,idekint megnőnek!2 fiú+11 hónapos csajszi anyukája
2013. szept. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Könnyen,gyorsan szültem,elírtam,BOCSI.Bár az is igaz,hogy én is így születtem....
2013. szept. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én egész terhesség alatt 3 kilót híztam, a végére 3200g és 53 cm-es kisfiunak adtam életet:)
2013. szept. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Dehogy keves!!!! Pont ezen a heten nekem is 2kgra becsultek a sulyat. Most a 37 heten mar 2600gra. A dokim szerint teljesen normalis, es nem lesz nagy baba, olyan 3kg korul lesz a vegere :)

Lenyeg, hogy egeszseges legyen-majd kint raer meghizni es megnoni :)

Eloszor en is idegeskedtem rajta, de mivel a dokimban 100%ig megbizom, ezert ezen mar nem parazom :) Inkabb elvezem meg ezt a par napot ami hatravan:)


Jo a hozzaallasod, ne is gondolkodj ezen:) Elvezd Te is a terhesseged utolso par hetet!!!


Boldog babavarast! :)


38hkm

2013. szept. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megerősítést :-). Nem parázok rajta, csak nem értem miért kell ennyire kihegyezni ezt a súly kérdést. Miért kell mondani, hogy 2 hét elmaradás? Tudom, hogy a dokim nagyon alapos és óvatos, mert veszélyeztetett vagyok, szívesebben látna már a kórházon belül, mint kívül, de akkor is! Nem fair ez így részéről, hogy így akar ijesztgetni.

De örülök, hogy nemcsak szerintem van rendben ez a súly :-)

2013. szept. 9. 19:16
 7/15 anonim ***** válasza:

Nalam meg csak lemaradast sem emlitett, nemhogy 2 hetet??!! Nem is ertem.

Teljesen normalis sullyal rendelkezik a babad :)

(Utcso)

2013. szept. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
18.50-es(4.)válaszoló:itt nem a kismama,hanem a magzat súlygyarapodásáról van szó....olvasd el az "apró betűs" részt is.
2013. szept. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ráadásul a mama és a baba gyarapodása döntő többségében nincs is összefüggésben.
2013. szept. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát, én sem tudom mióta kevés!??

Nekem 37 hetesen 2700-2800 gramm. Erre azt mondták, hogy jó kis pufóka:-))


Nyugi...teljesen jó!


38hkm

2013. szept. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!