Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyek azok a zöldségek,...

Melyek azok a zöldségek, gyümölcsök, állati eredetű ételek, amelyeket terhesség alatt nem ajánlott fogyasztani?

Figyelt kérdés
Már mondták a májkrémet, felvágottat és a nyers tojást.
2009. nov. 4. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Majkremet ehetsz, de csak mertekkel, mert sok benne az A-vitamin. Nyers hust (Pl. tatabeefstak), tiramisut ( a nyers tojas miatt), Sushi-t. Zoldseg es gyumi nyugodtan mehet, de minden alaposan megmosva. Ha nem estel at toxoplazma fertozesen, akkor kerulendo a fustolt hus is (pl. a fustolt sonka).
2009. nov. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az első 12 hétben nem jó a nyers hús sem, tehát egy jóképű házikolbászt is nélkülözni kell egy darabig. Emellett a penészes sajtot sem javasolják, meg a tengeri halat, bár utóbbiban én kételkedem. A felvágottal nem tudom mibaj lehet, szerintem azt lehet enni, az nem nyers, vagy legalább is annyira kezelt, hogy már nem tekinthető annak. Zöldség és gyümölcs korlátról nem hallottam. Van aki nem eszik puffasztós zöldséget és gyümölcsöt, mondván az is befolyásolja a kicsi majdani emésztését, azaz hasfájós lesz. De én ebben nem hiszek. Ami viszont kellemetlen lehet, hogy ezek szélgörcsöt okozhatnak..magyarán fájhat a kismama hasa. Én ennyit hallottam. (25 hetes mami)
2009. nov. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ami jól esik, azt eheted. nyers tojást nem terhesen se ajánlott, mert szalmonellát kaphatsz tőle. tengeri halat nyugodtan ehetsz, nekem egy zacskóval (1kg) egy evésre lecsúszik megsütve. egészséges és nem hízlal. 17. hetes manóváró
2009. nov. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok:)
2009. nov. 5. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!