Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Üdv.24hetes kismama vagyok és...

Monilada1500 kérdése:

Üdv.24hetes kismama vagyok és pozitivos a vérem és azt mondták h ellenanyagot termel a szervezetem. Elküldtek haematológiára és azt mondták hogy a vércsoportom az jó de az ellenanyag benne van a szervezetembe! Ugye nem jelent gondot a babánál?

Figyelt kérdés
az első gyermekemet várom.
2013. szept. 15. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha RH+ vagy, akkor nem termel ellenanyagot, csak ha negatív, és az is 2. terhességnél fordul elő. Nagyon belekeveredtél ebbe. :)
2013. szept. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugy van ahogy az elso mondja. En B RH- vagyok es mar ket ellenanyag injekciot kaptam, a harmadikat majd szules utan adjak. Ha RH + lennek, nem kapnek semmifele ellenanyagot.
2013. szept. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok, bocs hogy belekérdezek, de én is negatívos vagyok a férjem pedig pozitívos. Nem nézik az ellenanyag termelődést (vagy nem tudom hogy mondják ezt szakszavakkal)

Most már 27 hetesek vagyunk és... semmi. Múltkor rákérdeztem, hogy nem kellene egy vérvizsgálat, mire ők, jah megnézhetjük majd... Ez a második terhességem. Nem csak a szülés után kell kapni injekciót?


Egyébként kedves kérdező, ha pozitívos vagy akkor megvan benned az RH faktor így valóban nem termelhetsz ellenanyagot.

Nézd meg újra a véreredményed, vércsoportod!

2013. szept. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
úgy volt hogy voltam 16hetesen vérvételen és megállapították h ellenanyagot termel a szervezetem és elküldtek Debrecenbe a haematológiára. és ott mondták hogy a vércsoportommal semmibaj sincs mert pozitivos de benne van a szervezetembe az ellenanyag és azt mondta pekkes vagyok..! most járni kell hozzá a haematológiára és megifgyelés allat vagyok most meg elküldtek Debrecenbe a terhes ambulanciára!
2013. szept. 16. 10:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Huhhh érdekes, de jó, hogy időben észrevették.

Biztos minden rendben lesz, így hogy szemmel tartanak, ne aggódj!



Boldog babavárást!

2013. szept. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De milyen ellenanyagot??
2013. szept. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.! :) hát nem tudom . az van a papírra írva hogy Coombs pozitivitás miatti követése!
2013. szept. 18. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!