Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is feszült volt a terhessé...

Más is feszült volt a terhesség elején? Félek a változástól!

Figyelt kérdés
Olyan régóta vágytam már a babára, de mindig halogattunk, úgy voltam vele hogy legyen munkám legalább egy év, ez össze is jött 1,5 éve dolgozom igaz nem sokat keresek. Ezek után meg arra vártunk hogy végre kiszabaduljunk az albérletből egy saját házba, de sajnos ez nem jött össze, hitelt meg nem akarunk felvenni. Nem élünk nagy lábon de azért jól elvagyunk, voltak nehézségek, de hol nincsenek. Most hogy végre kimondtuk nincs mire várni korban már ott vagyunk jöjjön a baba, mert hiába vár az ember mindig jobbra és tökéletesre, úgy se lesz olyan és ha erre várunk soha nem lesz gyerek. Talán nincs is tökéletes időpont a gyerekvállalásra. Most teszteltem pozitívat és annyira megrémít a helyzet, feszült vagyok, félek a változástól az újtól, mert tudom hogy ezt már nem lehet visszacsinálni. Persze nagyon örülök és tudom ha már a kezemben tartom akkor minden más lesz. De félek akkor is, hisz annyira más lesz minden mert itt lesz már velünk egy baba is. Félek hogy már nem fog úgy szeretni a párom, de látom hogy ő is örül és akarta, de mégis félek, mert annyira jó és harmonikus a kapcsolatunk és ezt nem akarom elveszíteni. Ti éreztetek ilyet? Próbálok nem erre gondolni, de nem tudok ettől szakadni és érzem hogy egy kicsit feszült vagyok emiatt. Nektek milyen az élet a babával? Van hogy visszasírjátok a régi életeteket? Vagy ez olyan amit már semmiért sem cserélnétek el?

2013. szept. 18. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia

Én ugyan még nem szültem, van még 9 napom, de azért írok.

Az elején én is megrémültem, pedig tervezett baba volt,

emlékszek mikor kijött a második csík, milyen boldog voltam :) Sose felejtem el

Alig vártam hogy elmondjam a páromnak, aztán nekem is jöttek ilyen gondolatok

Minden meg fog változni,

Első a gyerek

Már nem tehetjük azt amit csak akarunk.

Vajon milyen anya lesz belőlem

A párom vajon vonzódni fog-e hozzám a terhesség alatt és után.

Aztán ahogy múlt az idő, úgy elmúltak ezek a rossz érzések

Ahogy készültünk a babára együtt, olyan jó volt

Szép ruhákat vettünk, meg kaptunk is.

Meglett a kiságy a pelenkázó.

Napokon át rohangáltunk az apróságokért :)

Már nagyon várom, ott a kiságy a ruhái, mindene megvan csak ő hiányzik.

Elmúlnak majd ezek a kételyek hidd el, és nagyon fogod már várni hogy a karjaidban tarthasd a babádat.

Boldog babavárást

38+5 hkm

2013. szept. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Most várom első babánkat aki kislány lesz :)!

Mi is nagyon szerettük volna már ha meg jelenik az a bizonyos két csík a teszten nekem kicsit másképp derült ki hogy terhes vagyok de az örömöt senki nem tudná el venni! Aztán ahogy el kezdett nőni a pocakom ahogy éreztem az első mozgásait akkor tudatosult bennem az hogy már 3-an leszünk és nem lesz az hogy gondolunk egyet és akkor menyünk el moziba vagy strandra nem mi leszünk egymásnak a legfontosabbak hanem a pici de ahogy el kezdtünk készülni rá be vásárolni meg ilyenek ezek a gondolatok szépen el illantak bár van hogy bele sem merek gondolni vajon milyen anya leszek?! Tudom hogy más lesz minden de nem bánom hiszen ez a kisbaba volt az álmunk és már nagyon várjuk érkezését!

Neked kedves kérdező gratulálok a babához :)!

31+4hkm

2013. szept. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Olyan jó amit írtatok, rendesem meghatódtam :) Remélem úgy lesz ahogy mondtátok :)
2013. szept. 19. 08:35
 4/7 anonim ***** válasza:
tavaly szeptember 10-én reggel teszteltem pozitívat és bár nálunk is tervezett és nagyon várt baba volt, azért az örömön túl az volt az első gondolatom, hogy jó pár évre lőttek a nyugodt alvásnak... :), hiába az ember önző lény egy kicsit, persze jöttek az egyéb már fentebb leírt gondolatok is, de ahogy telt az idő, nőtt a baba, úgy változott az én, mi hozzáállásunk is, már öt hónapos lesz a kisfiam és amikor rám vigyorog a kiságyából, meg hangosan kacag, amikor belefújok a hasába, na azt nem adnám semmiért, persze vannak nehéz napok-éjjelek, de mindent túl lehet élni, sok boldogságot nektek :)
2013. szept. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jó ezeket olvasni, libabőrös leszek :) izgatott vagyok és remélem minden rendben lesz :)
2013. szept. 19. 12:10
 6/7 Girgoy ***** válasza:

Igaz, hogy én az apuka vagyok, de már túl vagyok 3 terhességen. :)


Az izgulás teljesen nromális, de tök jó lesz minden, ne aggódj! Igazából az állatok sokkal rövidebb terhességgel sokkal több gyereket szülnek, mégse paráznak, hozzájuk képest az ember sokkal ideálisabban fel tud mindenre készülni! :)


Én férfiként egyébként nagyon vártam a babákat (benne lennék még egy negyedikben is ;), nem igaz, hogy a (normális) férfiak beparáznak meg nem fogják kívánni a társukat ezután, mindez tök hülyeség! Az életetek sok szempontból keményebb, de sok szempontból jobb is lesz! Lehet, hoyg kevesebbet fogtok aludni meg hasonlók, de a gyerekek telejsen bearanyozzák a családot, jóval több lesz az öröm, és igazából akkor érzed, hoyg igazi család vagytok! Nem kevesebbnek, hanem többnek fogjátok magatokat érezni, ha szülők lesztek! És én is jobban felnéztem a feleségemre, amikor gyereket várt. Olyan ez, mint amikor a gyerekkorbor az emebr belép a felnőttkorba: egy magasabb szintre kerül, új képességei fejlődnek ki, erősebb, bölcsebb lesz, stb.


És az igaz, hoyg fontos a gyerek, de arra azért figyeljetek, hogy az egymással való kapcsolatotok emiatt ne csökkenjen. Igen, már nemcsak egymásra figyeltek, és kevesebb időt tudtok kettesben tölteni, de olyan családi életet kell kialakítanotok, amely nem kevesebb az addiginál, hanem több - minden tekintetben. De mivel ezt csak hosszasan tudnám kifejteni, egyelőre minden jót kívánok mindnyájatoknak! Ja, és az első utáni szülések egyébként már könnyebbek is. ;)

2013. szept. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Annyira aranyosak vagytok! Köszönöm a kedves szavakat, jobb kedvre derítettek :)
2013. szept. 19. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!