Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességhez? (Kérdésed túl...

Terhességhez? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Most tanultuk de nem nagyon figyeltem...annyit nyilvàn tudok hogy ha gyereket akarunk akkor a spermának bele kell mennie a hüvelybe...pontosan el tudnátok mondani, utána mi történik meg ilyesmi...ha nem normális választ akartok írni akkor légyszives le se írjátok!
2013. szept. 21. 23:42
 1/7 anonim válasza:
48%
könyvbe nincsen benne?
2013. szept. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
a bejutó spermiumok közül a legfürgébbek a méhen át a petevezeték felé veszik az irányt ahonnan tovább haladva a petesejttel találkoznak és befúródnak, ekkora kezdődik meg a megtermékenyítés és a sejosztódás, zigóta. az idő elteltével a petedészek felől a petevezetéken át a méhbe vándorol a megtermékenyített petesejt és ott indul fejlődésnek az embrió
2013. szept. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kb. 5 mp-be telt

[link]

2013. szept. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a google a barátod:

V. termékenyítés (fecundatio, conceptio), fejlődéstani értelemben a női ivarváladéknak, a petének (ovulum) termékenyítése a him ivarváladék: az ondó által, aminek bekövetkezése után a pete fejlődőképes lesz. Már Spallanzani tudta, hogy az ondótestnek a petébe be kell furakodnia, de a pontosabb viszonyokról csak az ujabb fejlődéstani kutatások nyujtottak felvilágosítást. Régebben azt hitték ugyanis, hogy az ondótest befurakodása után a petesejt magva, az u. n. csirhólyag (vesicula germinativa) kettéválás által oszlik, mire a petesejt is kettéválna s igy jönnének létre direkt oszlás által a barázdálási sejtek amelyekből a csirlevelek, ezekből pedig az ébrény lesz. De ujabban a fejlődésbuvárok azon meggyőződésre jöttek (Hertwig Oszkár), hogy a petemagnak a F. előtt meg kell érnie, ami górcsővel észlelhető tüneményekkel jár. A finomabb viszonyok, vizben élő gerinctelen állatok átlátszó petéin (Hertwig O.), a házinyul petéin (van Beneden) és másokon is tanulmányoztattak.


A petesejtben a csirhólyag központi fekvését elhagyva, a kéregrész felé vonul miközben a szikállomány szemecskéi sugaras irányban rendezkednek körüle. A kéregrészbe érve, a csirhólyag a szikban feloldódik s állományának egyik részéből, az u. n. kromatinból orsó-idomban rendezkedett finom fonalak lesznek, amit irányító- v. magorsónak neveznek. Az irányító orsó függőlegesen áll a pete felszinére, s mindkét csúcsán világos folt van, amelyek körül a szik sugaras elrendezésü (amphiaster, Fol.). A körzet felé álló foltocska most a pete felszinén kis domb alakjában kiemelkedik és a petéről lefüződik; nemsokára még egy ilyen hólyagocska válik le a petéről, ezeket irányító hólyagoknak, vagy golyócskáknak nevezik.


Ezen képződmények iránt a fogalmak sok ideig homályosak voltak. Ujabban ki van mutatva hogy e sajátszerü folyamat lényege nem egyéb sejtoszlásnál, illetőleg sejtbimbózásnál, melynek az a feladata, hogy általa a csirhólyag egy része a petéből kiküszöböltessék. Valószinüleg azért történik ez igy, hogy a nagy csirhólyag megkisebbítés által alkalmas legyen a jóval kisebb ondótest fejével való egybeolvadásra.


A megkisebbülés bekövetkezése után a jelentékenyen megfogyott csirhólyag (0,013 mm.) visszavonul a pete középpontjába a szikszemecskék sugaras elrendezkedése elenyészik és a pete most alkalmas lett a F.-ra, azaz, az ondótestnek a felvételére (impraegnatio, Hensen). Rokon e folyamat az infuziorák egybeolvadásával (conjugatio). Mig az utóbbiaknál két kifejlett egyén egybeolvadása teszi a feltételét a fogamzásnak, addig felsőbb rangu lényeknél a fogamzás a kifejlett egyénekről leváló fajlagos sejtekre ment át. Az egész folyamat értelme a munkamegosztás elvén alapszik: a legalsóbb rangu lényeknél a fogamzási folyamatban az egész szervezet részt vesz, felsőbb ranguaknál csak egyes levált fajlagos sejtek, de ezek azután ezen egyféle működést annál tökéletesebben elvégezhetik. A him és női ivarváladéknak: a petének és ondótestnek annyira eltérő szerkezete is a munkamegosztás-elvéből nyeri a megfejtését: a pete anyagából lesz az ébrény, az ondótest ellenben kicsinysége miatt csak kevés anyagot szolgáltat az ébrény testének felépítéséhez, de a petemaghoz való csatlakoztatása által igen fontos feladatot teljesít, tudniillik átviszi az atyai szervezet tulajdonságait az utódok sejtjeibe. Rendszerint csak egy ondótest furakodik be a petébe, ha pedig több jut bele (polyspermia), akkor a petéből torzszülött lesz. Vizben fejlődő gerinctelen állatok (p. tüskebőrüek) átlátszó petéin, ha azokat górcső alatt az ondóval kevertük, jól lehet látni, hogy a pete közelébe jutott valamelyik ondótest ellenébe a peteszik felszinéről egy kis pup kiemelkedik s ez az ondószálacska fejével egyesül .


Az ondótest azután befurakodik a szikbe és farkfonala benne eltünik, de a feje világos foltocska képében megmarad és mint u. n. ondómag (pronucleus masculinus, van Beneden) a petemag ellenébe halad, környékezve a sziknak sugaras rendezkedése által .


Ha az ondómag a petemaggal találkozott vele egybeolvad és a pete közepe felé visszavándorol. E szerint a fogamzás a petesejt magvának az ondótest fejével való egyesülésében áll (az ondótest feje sem egyéb, mint mag), azaz a him és női ivari sejtek magvainak egybeolvadása (conjugatio) teszi a fogamzás lényegét. Az egybeolvadás által keletkezett uj mag van most felruházva azon képességgel, hogy indirekt oszlás által kettéváljék, amit a szik oszlása követ mire a termékenyített pete 2 barázdálási golyóra szétesett, s ezeknek mindegyike ujra kettéválik. Igy folyik le a barázdálási folyamat , aminek eredményeül a csirlevelek (l. o.) jönnek létre.


F. a nőnél havonként egyszer történhetik, mert ugy látszik peteérés és peteleválás is csak egyszer történik havonta, aminek látható kifejezése a havi vérzés (menstruatio). A pete leválásának idejét nem ismerjük; azt sem tudjuk, hogy meddig marad életre és fogamzásra képes, és mily sokáig vándorol a méhkürtön keresztül. A fogamzás ideje rendesen az utolsó havi vérzés első napjától számított 10-15-dik napra esik, ami azonban nem zárja ki azt, hogy az utolsó havi vérzés előtt történt közösülésből a méhürbe jutott ondószálcsa termékenyítse a később levált petét. A F.-sal összefügg a magzat nemének kérdése is, amely még mindeddig igen homályos. Számos a föltevés és kevés az alap, amiből következtetni lehetne. Számos statisztikai adatok fognak talán célra vezetni; de most még azokat a momentumokat sem ösmerjük, amelyekre a föltett kérdést alapítani kell. Hofacker és Sadler állítják, hogy a szülők kora a döntő, ugy hogy minél nagyobb a korkülönbség, annál biztosabban jön létre az idősebb félnek neme. Düsing azt állítja, hogy a magzat neme ama szülő félnek felel meg, amelyik a nemzés pillanatában tulságosan van megerőltetve. Valószinü, hogy a női petének épp ugy, mint az ondószálnak valamely viszonylagos minőségétől függ a nem meghatározása s azért a megtermékenyítés (impraegnatio) pillanatában, a két elem találkozása és egyesülésekor dől el a nem kérdése.


F. a botanikában (a kukoricáról kötés-nek is mondják) a növényeknek foganatos termékenyítése, s az utána bekövetkező csiraképződés megindulása. Az eleinte falatlan petesejtet t. i. a himsejt termékenyítvén, sejtfala képződik, növekedésnek indul, a csiratömlő feneke felé megnyulik. Ez az uj növény csirájának első jelentkezése, előképlete, de nem az egész alakul át csirának. L. Termékenyítés.


Forrás: Pallas Nagylexikon


Read more: [link]

2013. szept. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Hány éves vagy?? Ha most tanultátok akk kb gimi.... 17-18 évesen gyereket akarsz, és nem tudod hogyan kell szeretkezni?
2013. szept. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Hanariko válasza:
ha ennyire érdekel, miért nem figyeltél oda? (ezt most nem bántásból, komolyan kérdem)
2013. szept. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
8.-os vagyok....
2013. szept. 22. 07:18




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!