Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt valóban árt a...

Terhesség alatt valóban árt a hajfestés a babának? Van valami alternatíva amivel helyettesíteni lehet és nem káros?

Figyelt kérdés
Leginkább a feketére vagyok kíváncsi sötét szőke vagyok gyárilag de feketére szoktam festeni!
2013. szept. 22. 18:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Ez már valami népi hiedelem,vagy nem is tudom...utánanéztem már én is,semmi de semmi tudományos bizonyíték nincs arra,hogy ártana a babának,mégis sokan nem festenek ilyenkor hajat.Én festettem az elsővel is,semmi baja,és festetem a másodikkal is.
2013. szept. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Jól szellőző helységben, ammóniamentes festékkel nincs semmi gond, ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor esetleg henna alapú festékre lehet váltani. Viszont inkább fodrásszal festesd, ha lehetőséged van rá, úgy még kevesebbet kell érintkezned a festékkel!
2013. szept. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
nem árt, de ha téged megnyiugtat csak szineztesd. meg van ammónia mentes festék is, a másik megoldás ami 100% hogy nem káros az a melirozás.
2013. szept. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Gyönyörűséges ***** válasza:
100%
Bio boltokban lehet kapni alkalmas hajfesteket nem dragak, en mindig azt hasznaltam terhesseg alatt!
2013. szept. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Nekem fodrászként az a véleményem, hogy akármilyen festéket vagy színezőt kensz a hajadra olyan mintha drogoznál, cigarettáznál vagy fogyasztanál alkoholt, mert ugyanis a hajon és a fejbőrön keresztül bejut a festékbe/színezőkben található méreganyag. Neked kell eldönteni hogy rákensz e valamit a hajadra amiben igazán nem is tudod hogy mi van, mert nem mindent írnak a dobozra. Nekem nagyon nehezen és sokára jött össze a baba és én megfogadtam hogy ha összejön mindent abba hagyok a dohányzást,kávét, hajfestést/színezést.


31+2h km

2013. szept. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Kedves utolsó.Akkor ne is használjunk arckrémet,sem sminket,sem parfümöt és még sorolhatnám,sem tusfürdőt,mert ki tudja mi van ezekben is....az étkezésről meg aztán ne is beszéljünk mennyi mindent fogyasztunk amiben ki tudja mi van.Ugyan már.

Na ezért már le lehet pontozni,az első hozzászólásomat nem tudom miért kellett.

2013. szept. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Igaza van a 6-osnak. Nem tudom, miért kell lepontozni. Olvassa csak el mindenki, hogy mondjuk egy egyszerű tusfürdőben, vagy csak egy szemfestékben mi minden van. És a dezodorok, vagy izzadásgátlók? Rúzst, ajakbalzsamot, testápolót használtok? Vagy intim lemosót? Mindkét terhességem alatt két-két alkalommal volt hajfestésem. Semmi baja nem lett egyik gyereknek sem. A baj nem itt kezdődik:)
2013. szept. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Látom nem igazán értitek. Hajfesték/hajszínezők tele vannak MÉREGANYAGGAL (nem véletlen írtam nagybetűvel), ami valószínű testápolóban, parfümben, és egyéb ilyenben NINCS. Mert ugyanis ami teljesen mentes mindentől festék/színező az be sem fogja a hajat. És lehet hogy neked nem volt bajod meg a gyereknek sem, mert a cigitől meg az alkoholtól sem biztos hogy lesz baja a gyereknek, de szerintem elég ha van benne kockázat. Nem vitát akartam nyitni hanem én is leírtam a véleményem. Szerintem teljesen mindegy hogy 1-10-20-50% hogy baja lehet a babának. Mármint ha csak 1% is de benne van a pakliban. Én ezt nem kockáztatnám meg, így meg végkép nem hogy nekünk nehezen jött össze.
2013. szept. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Utolsó! Hagyd a vitát. Nem a mi gyerekeink szívnak, hanem az övék. Kit érdekel?

Minden orvosi lap tiltja a hajfestést a 12. hétig de vaknak hiába mondod, hogy virrad.


Pontozzatok le nyugodtan birkák!

2013. szept. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Most komolyan...azért vagyok birka mert a legjobbat akarom a gyerekemnek?!?!?!?Mi ezzel a gond szerinted.Úgy gondolom hajfestés nélkül simán kilehet bírni ezt a pár hónapot,mig fürdés nélkül elég cifra lenne...a lényeg azon van,hogy amit tud az ember azt megtesz...levegöt is kell vennem pedig szmogos városban élek...de ezzel sem lehet mit csinálni...Te festeted a hajad,jol tetted,én nem fogom mert féltem a babámat.Vannak nők akiknél a terhesség már a kezdetektől veszélyben van ,vagy akiknél már elment baba...szerintem tök jogos a félelme,és igen is tegyen meg mindent ,hogy jol legyen a baba...ettöl lesz jó szülő...részben.
2013. szept. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!