Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor lehetett a fogantatas?...

Mikor lehetett a fogantatas? Tegnap voltam ultrahangon, CRL 9,66, gav s7. A uhu kepen 7+0 szerepel.

Figyelt kérdés

2013. szept. 25. 11:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kb egy eve nem volt meg, ezert az utolso menstruácio nem mérvadó.
2013. szept. 25. 11:14
 2/12 anonim ***** válasza:
Akkor elméletileg pont 5 hete (tegnaphoz képest)
2013. szept. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Elmélteileg tényleg öt hete, de pontosan csak te tudhatod :-D Gratulálok!
2013. szept. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak magamhoz képest tudok számolni.Szerintem augusztus 14-e körül. Nekem 7+2 a crl 11mm...és a miénk nagy valószínűséggel augusztus 16-án fogant.
2013. szept. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel segítek, mert hasonló adatokkal voltam én is.

Nekem aug. 13-án volt ovum. Szeptember 18-án UH-n CRL 9 mm volt, grav S 7.

Szóval ha nekem szept. 18-án ugyanez az adat volt, mint neked tegnap, akkor kb. 6-7 nap az eltolódás, így azt mondanám, hogy kb. aug. 18-22 között lehetett ovud.

Aztán persze, van, hogy teljesen máshogy fejlődik az embrió, lehetnek itt még különbségek. Később ahogy növekszik, úgyis pontosítják.

Gratulálok!

2013. szept. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy tudom, ilyenkor meg nagyjából azonos ütemben fejlődnek! Azt nem tudtam igazából, h elvileg az uhu időből is le kell e vonni a két hetet, de akkor ezek szerint igen!
2013. szept. 25. 17:08
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem tudtad?! :) Ha 7 hetes terhesek vagyunk UH alapján (IS), akkor az azt jelenti, hogy a menstruáció első napjától számított(!) terhességünk hetedik hetében járunk. Maga a fogamzás, a megtermékenyülés azon a napon lehetséges, amikor tüszőrepedés (ovuláció) megtörténik a peteérést követően.

Tehát azért kell visszaszámolni két hetet, mert az ovuláció nagyjából a kb. 28 napos ciklus közepén történik, következésképpen hamarabb nem termékenyülhet meg a petesejt!

Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? Hanyadik babát szülöd majd?

2013. szept. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem, nem tudtam, es erre vonatkozo dolgot a neten sem találtam, ezert kerdeztem ra. Amugy 23 eves vagyok, es elso babamat varom.
2013. szept. 26. 08:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt írtad, egy éve nem volt meg. Azt hittem, szoptatás miatt, és közben nem tudod, hogy ovulációkor esünk ugyan teherbe, de a terhességet az utolsó rendes menstruáció első napjától számoljuk! :D Na, mindegy is!

Nagyon jó egészséget, kis 23 éves Anyuka, Neked is és a Kisbabádnak is!!! ;)

2013. szept. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is 23 évesen lettem Anyuka!Ne foglalkozz ezekkel a megjegyzésekkel.Legalább érdeklődsz és tájékozódsz!Így is kell!Nagyon jó egészséget kívánok nektek!!
2013. szept. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!