Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyre kisebb a baba. Ez baj...

Egyre kisebb a baba. Ez baj lehet?

Figyelt kérdés

Nem úgy értem, hogy a mérete szerint kisebb, hanem a kora. Menstruáció szerint most vagyok 31 hetes terhes. A ciklusom mindig 28 napos volt, éppen az utolsó volt szokatlanul hosszú, 36 napos.

A 12 hetes ultrahangon 4 nappal volt kisebb a koránál, a 18 hetesen már 6-al. Voltunk 4D-n 24 hetesen, akkor 12 nappal kisebbnek nézték, most a 30 hetes kötelezőn szintén.

Való igaz, nem középidőben lehetett a peteérésem, mert pontosan tudom mikori együttlétből foganhatott (utána egy ideig nem volt rá lehetőség), a kezdetben lévő 4 napos eltérés reális is. Viszont a 12 nap nagyon sok és aggódom kicsit miatta.


2013. szept. 26. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Ami 12 hét után van, az genetika már, szokták mondani.

Tehát lehet hogy születik időre egy teljesen egészséges, de mondjuk 2,80 kg-os, 48 cm-es babád.

Ha orvos nem mondta, hogy aggódni kell, akkor nyilván nem kell.

Nekem sok ismerősöm volt így, hogy 2 héttel kisebbnek nézték a babát, de semmi probléma nem volt velük, egészségesen születtek meg, csak picit átlagsúly és hossz alatt.

Én pont a másik véglet voltam, nekem mindig hetekkel nagyobbnak nézték a fiamat, hát végül is 4 kg-al és 54 cm-el született.:)

2013. szept. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Most kicsit megnyugodtam. Sajnos dokihoz csak október elején megyek, a szonográfus meg nem mondott semmit.

De az eredményeink jók szoktak lenni (kicsit vérszegény voltam, de szedek vasat). Csak eléggé megijedtem, hogy nem fejlődik eléggé.

2013. szept. 26. 16:34
 3/8 anonim ***** válasza:

A megadott hetek csak hozzávetőlegesek, a méretekből következtetnek.

Van baba, amelyik a 40. héten 2,50 kg-mal születik.

Van baba, amelyik 4,20 kg-mal, és a 37. héten volt akkora, mint az előtte említett kis súlyú baba.

Ne izgulj!

2013. szept. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is kb. A 12. heti uh-ig tankönyv szerinti méreteket írtak a papírra! De aztán mindig kisebb volt a 24 heti 4d-n nekem is 2 héttel volt kisebb a baba.

37. Heten uhn meg 2-3 héttel volt kisebb.

Ez genetika, ha az orvos nem aggódik, akkor Te se. Engem elküldött azért még egyre, láttuk, hogy nő a picúr, így nincsen semmi baj! A lényeg, hogy fejlòdik!


40hkm

2013. szept. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig azt mondták kisebb a babám kb 1-2 héttel.Még a 12,heti genetikáról is hazaküldtek hogy majd 2 hét mulva mennyek vissza mert kicsi a gyerek,úgy mentem el másik dokihoz.Aki szerint minden ok volt! 41+1re szültem most 13.án,indították mert nem akart megszületni,és úgy képzeld hogy a kórházba azt mondták nyugi anyuka ez a gyerek még nem érett a szülésre és nincs is túlhordva hanem el lett számolva.De én érezetm hogy nincs elszámolva és kikönyörögtem az indítást!!Jól tettem mert ahogy búrkot repesztett kiderült a víz kakisvolt és a kislányom már bőven túlhordásba volt! Szóval nem számít hogy a uh-n mit mondanak!Nagy részt +/-2 hét mindig benne van a pakliba!!
2013. szept. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

12 hetesen plusz 4 nap

19 hetesen plusz 6 nap

30 hetesen plusz 2 nap


nah én sem értem az urfim hogy gyarapodik :D

2013. szept. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem időre született a babám 2600grammal- nekem úgy tűnt hogy igen pici lett..... de a dokim megnyugtatott, hogy 2,5-4kg között normál súlyúak a babák. És egyébként teljesen egészséges is volt- a mai napig az.

UH-k alapján mindig benne volt a normál tartományban, bár sosem mondták, hogy nagy baba lesz.

Mára már 3éves- és szerintem most sem túl nagy. 98cm és 14kg. :)


Egyébként az utolsó hetekben még nőhet gyorsabban is, az biztos, hogy nem egyforma ütemben nőnek már a pocakban sem a kicsik. Lehet a tied még csak most fog gyorsítani, de ha túlságosan kicsinek fogják tartani, akkor biztos többször kell majd UH-ra is menned. De ezt a dokid úgyis jelezni fogja.

2013. szept. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem "egyre kisebb a baba", hanem lassabban nő. Nem ugyanaz.
2013. szept. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!