Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem történik semmi? Baj...

Miért nem történik semmi? Baj hogy nem rövidül a méhnyak és nem nyílok?

Figyelt kérdés
38hetes kismama vagyok és most voltam dokinál . Kiderult hogy még mindig teljesen zárt vagyok mindenhol és a cervix hossz is 4,1cm tehát alig rövidült. (5 volt régen aztán nagyon sokáig 4, 5) Ennek nem kellene már változnia ???? Baba hatalmas 4kg a 4d becsült súly. Sok a magzatviz is tehát majd szét szakadok !!!! Picit csalódott vagyok. Fajasok se igazán vannak csak keményedeseim de az meg már régóta. És a sok víz miatt fájásgyengeseg van nálam. Ctg semmit sem mutat. .

2013. szept. 26. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem porgrma császárom volt 39+5nél, még aznap is teljesen zárt volt a méhszájam és megrövidülve sem volt picit sem. Nekem még keményedésem sem volt soha. Van ilyen, reméljük majd beindul ha itt az ideje.
2013. szept. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is zárt vagyok sajna...:-( c2000 az értékem. Nyugi..az csak becsült érték amit mérnek! :-)


40hkm

2013. szept. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ez nem jelent semmit! Én még a 40. héten is zárt voltam, méhszájam alig rövidült, fájásaim szinte soha nem voltak. Aztán egyik este beindultak a fájások, onnantól 4 óra múlva már a kezemben volt a babám:)
2013. szept. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

40+5. napon császároztak, akkor még mindig teljesen zárt voltam, a fájásom sosem volt.

Előzőleg ikreket vártam, velük is végig zárt voltam, az is császár volt.


Sajnos van ilyen, de 38 hetesen még közel sem biztos, hogy veled is ez lesz. Van, aki tényleg az utolsó 1-2 napon kezd nyílni.

2013. okt. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha kiemelted a kérdést, akkor még mindig ez a helyzet, ugye?

Remélem, a te orvosodnak több esze van, mint az enyémnek volt!!!

A dolgok összefüggnek. A nagy súlyú baba sok magzatvizat termelhet, a több magzatvíz miatt nem tud a feje beékelődni, így nem nehezedik nyomás a méhszájra, nincs amitől kinyíljon, így a szülés nem indul meg magától.

Én ugyanígy voltam, túlhordtam, az orvos vacilált a császár és az indítás között. Végül az indítást választotta, de rossz döntés volt! A méhszáj nehezen tágult, a burokrepesztés után is fenn volt a baba, a fájásgyengeség itt szülés közben volt probléma, nem voltak tolófájásaim, így nehezebb nyomni, a babám meg hát éppen 4 kg volt. Őt is megviselte a nehéz szülés, az arca tele volt bevérzésekkel, szülés után légzési elégtelenség lépett fel stb. Jaj nem ijesztgetni akarlak, jól vagyunk, de mindez nem lett volna, ha megcsászároznak. De erre a főorvos nem adott engedélyt, mert nagyon császárellenes.

Szóval ha te most túlhordod a babádat, ne legyél csalódott, ha császározni kell esetleg, a baba érdekében jobb úgy. Ha meg sikerül simán szülni, mert beindul, az jó, de ellenkező esetben jobb, ha kérheted a császárt!

Kitartás, és kívánom, hogy mihamarabb kezedben tarthasd gyermeked!

2013. okt. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen. ..Sajnos minden változatlan. ....hihetetlenül szenvedek és semmi eredménye. Orvosom meg csak vár és mindig annyit mond h . kitartás. Én meg már zokogok. Irtó pici-vékony nő is vagyok. Nagyon szenvedek. .m
2013. okt. 6. 15:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor kitartás, nemsokára túlleszel rajta. Légy határozott, és mondogasd az orvosnak, ne engedje túlhordani, azt nem szeretnéd. Az enyém sajnos megvárta a 42. hetet is, de utólag többektől hallottam, hogy más orvos már a 40. betöltött hét után indított, nincs mire várni, ha sok a magzatvíz, csak akkor kerül lentebb a baba, ha megreped a magzatburok.

Sürgesd meg az orvosod, te meg járkálj sokat, hátha...

Az én picim most 3 hónapos, egészséges, de lehet egy hajszálon múlott, hogy nem lett bajunk, hát nem mindegy, inkább ne várjanak!

2013. okt. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!