Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akiknek Utrogestant...

Kismamák, akiknek Utrogestant írtak fel, ti hogy szedtétek? Használt is?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok, 3,5 hónapja volt egy missed ab-m és most is néha enyhén görcsölgetek,ezért az orvosom most Utrogestant írt fel,napi 1 db-t(plusz magnéziumot). Azt mondta mindegy,hogy szájon át szedem,vagy hüvelyen keresztül,mert mindkét formában egyformán fog hatni. Ti mekkora dózisban szedtétek? Használt,enyhítette a görcsöket?

2013. okt. 1. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia!én is kaptam,de én hüvelykapszulàt.Napi 2*1 et kellett.A magnézium van a görcsökre.Az utro az nem arra van.
2013. okt. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem napi 2szer 3-t kellett. Nekem hüvelykapszula volt ráírva a dobozra, úgyhogy úgy is használtam. Nekem használt, bár tokosodott haematomára írták föl, ami a 14 . hétre teljesen eltűnt.
2013. okt. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nekem is haematomára írták,3x2-t .Volt ,hogy elmúlt,volt,hogy előjött a barna folyás mellette is.Hüvelygolyóm volt.
2013. okt. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Külön van utro hüvelykapszula és szájon át szedhető. Szóval úgy szedd, amit kaptál.

Én 3*1 szájon át szedhetőt szedek, plusz 2*1 hüvelykapszulát.

A napi egyet kevésnek tartom.

2013. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én Duphasztront szedtem 6 héttől (első terhességem vetéléssel végződött, másodikkal véreztem). 6 hetsen véreztem és ekkor 3x1 Duphasztront kaptam. A baba megmaradt 34 hetes terhes vagyok, de a görcsöket nem a duphastron ha nem a Magnézium csökkentette. Én Magnerot-ot szedek 3x1 6-15 hét között, majd 2x1 15-30 hét között, és most 30 hetesen megint 3x1 re kellett emelni mert görcsöltem. Igazából csak akkor nem voltak görcseim ha rendszeresen szedtem a magnéziumot ha csak igény szerint akkor nem sokat használt.
2013. okt. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Naná, hogy szedtem, progeszteronpótlás. Eszem ágában sem lett volna kihagyni. 3x2-t használtam hüvelyben, mert a dokim szerint úgy jobban hat. 14. hétig használtam. Magnéziumot 2x1-et szedek görcsökre.
2013. okt. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Közben beszéltem a védőnőmmel,ő azt mondta szedjek nyugodtan napi 2x1 kapszulát,nem ártok vele,de ennyi kell szerinte,lehet,hogy még emelni is kell az adagot...
2013. okt. 1. 19:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Én hat hetesen véreztem, ezért napi 2*1 utrot szedtem tabletta formájában. 13. héten fokozatosan hagytam abba. Nekem hál'Istennek segített. Most vagyok 21 hetes. Még most is sokat görcsölök, ezért napi 4*1 magnesii citricit is szedek, azaz 2000 mg magnéziumot. Drukkolok! :)
2013. okt. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az orvosod azt mondta, hogy szedj napi egy szemet, ő is írta fel a gyógyszert neked, erre a védőnő aki nem orvos az azt mondja szedj kettőt?! Lehet velem van a probléma, de ha többet szeretnék szedni én akkor is az orvosommal beszéltem volna meg, nem a védőnővel.
2013. okt. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Piros08 válasza:
100%

Nekem 3*2 tablettàt kellett szednem elöző terhessègemnèl,de Èn nagyon rosszul voltam tőle ès iszonyatosan görcsöltem is tőle! A 7ik hètben elhalt a baba!

Most 14ik hètben vagyok,nàla is el kellett kezdenem szedni,ugyanazok a tüneteim voltak!Önkènyesen abbahagytam,semmi bajom ès a picinek sem!

2013. okt. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!