Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A tesztem pozitív lett, még...

Niki2525 kérdése:

A tesztem pozitív lett, még orvosnál nem voltam. Munkahelyen Januárig nem szeretném megmondani, de van éjszaka. Orvos mindenképpen eltilt az éjszakától? Köteles vagyok bejelenteni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 7. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
nem vagy köteles bejelenteni, de a felmondási védelem csak akkor illet meg
2013. okt. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi van éjszaka?
2013. okt. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én sem értem teljesen a kérdés.

A terhességi védelem viszont csak hivatalos bejelentés után illet meg.

2013. okt. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem teszel írásbeli bejelentést, akkor bármikor elküldhetnek és az éjszakát is vállalnod kell.Hs bejelented akkor kötelesek olyan munkakör ben alkalmazni ami nem veszélyezteti a terhesseget.
2013. okt. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt írta, hogy éjszakás műszakban is dolgozik :) Igen, ez így van, nem vagy köteles senkinek bejelenteni, az orvosnak sem és a főnöknek sem, de akkor ki is rúghatnak, ha bejelented olyan munkaidőt kötelesek neked biztosítani, ahol csak este 22-ig dolgozhatsz, én is így voltam :)
2013. okt. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
12.hetes korig nem vagy köteles bejelenteni.Viszont a törvény már tiltja a terhes nőknek az éjszakai műszakot.Én is így voltam,és rögtön átraktak 2 műszakba,hiába vállaltam volna az éjszakát.
2013. okt. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 5. hétben vagyok,és 3 hét múlva megyek vissza az orvoshoz hogy minden rendben van-e. Azért voltam ilyen hamar mert görcsölgetek. Hát nagyon remélem hogy minden rendben lesz...
2013. okt. 11. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!