Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ehgyomi cukornak sok az 5,7?

Ehgyomi cukornak sok az 5,7?

Figyelt kérdés

A lányommal terhességi cukrom volt anno 2 eve. Egyebkent nem vagyok cukros, amikor nezik az Eredmények mindig jok voltak.

Meg a terheléses vérvételen ülök, varom a következő 3 szúrást, igy a többi eredményt nem tudom. Viszont bent a nover azt mondta, hogy ez nagyon sok.


2013. okt. 8. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:
pre diabétesz, 5 alatt kéne lennie
2013. okt. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az éhgyomri cukor értéke labora válogatja, de 5.6-5.8-ig normális. Nálunk 5.8 a határérték, szóval a tied még jó épp.
2013. okt. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 6-ig jó az éhgyomori érték a laborban, egyébként ideális tényleg inkább 5.5 alatt lenne. A "nagyon sok"-t a nővér részéről erős túlzásnak érzem. Egyébként ha a terhelés eredménye nem lesz rossz, akkor ettől önmagában nem diagnosztizálnak cukorbetegként.
2013. okt. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ertem. Ha ugy gondolom a teljes vérkép utan, hogy utana jarnek, akkor a nőgyógyász ad beutalót a diatetikushoz étrend összeírásra, stb?

vagy terhesség alatt ezzel cseppet sem foglalkoznak?

2013. okt. 8. 11:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha most nézik a terheléses cukrod és annak az értékei nem megfelelők, akkor mindenképp konzultálnod kell egy diabetológussal. Nekem az éhgyomri értékem tökéletes volt,de a terheléses határérték feletti, ezért befektettek egy egynapos cukorprofil vizsgálatra, ahol 7 alkalommal mérték a cukrom,ennek eredményével kellett utána egy diabetológussal konzultálnom,aki diétát javasolt annak ellenére, hogy az étkezés utáni értékeim is jók voltak. A diétát többé-kevésbé tartom (inkább kevésbé,de rendszeresen mérem a cukrom , és semmi probléma nincs vele ,ezért merem lazábbra venni a diétát. )

Az orvosod mindenképp elmondja egyébként, van-e bármilyen teendőd a kapott eredmény alapján.

2013. okt. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kiderült már a többi eredmény?

Annak idején nekem is pont 5,7volt- és 2tizeddel lett magasabb a terheléses értékem is. Küldtek cukorgondozóba, de érdekes módon utána mindig jó volt. Elkezdtem otthon is mérni, mindenféle változatban, ha betartottam a diétát akkor is, utána ettem mindenfélét, édeset-tésztát és akkor is. Nem is értettem, hogy hogy lehet ez? Végül nem tartottam a diétát, és 2-3naponta megmértem a cukrom szülésig, jó is volt minden értékem.

Doki szerint lehet az idegessgétől ment fel akkor a cukrom? Nem tudom.... A babám is egészségesen született nem lett nagy sem, és őt sem szurkálták születése után.

2013. okt. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem, még nem. Ma reggel írtam ki a kérdést, amikor a vérvétel többi részén ültem. Holnap délután lesz meg leghamarabb.

5* vettek vért ma, így is tiszta kék-lila vagyok és iszonyat fáj a karom.

2013. okt. 8. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!