Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigyes kismamák! 3.25...

Pajzsmirigyes kismamák! 3.25 tsh-nál a baba nem termel helyettem, ugye?

Figyelt kérdés
0.98-ról ugrott fel, mert bizonyos szívproblémák merültek fel a Letroxtól, viszont így felment 3.25-re . Nem magas?
2013. okt. 11. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:

szia, nekem az endokrinológusom a harmadik hónaptól lejebb vitte 2-re, majd most kettő alá. 7 hónapos vagyok.

4,75 tsh-val lettem terhes.

A baba egyre többet fog kérni ebből, tehát muszáj valami megoldást/gyógyszert kapnod.


UI: minél magasabb az érték, annál kevesebb hormonod van. Tehát nem magas a tsh-d hanem alacsony :))

2013. okt. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az FT4/5 ertekek a fontosak, de endokrinologust kerdezz, ne minket!
2013. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, alacsony. :) Azért tartok attól, hogy esetleg a baba nem kezdett-e el termelni helyettem? Most is szedem a letroxot, csak 18 mikrogrammal kevesebbet. Akkor azt mondta nem engedi, h 2.5 fölé menjen az érték, sajnos nem így lett.
2013. okt. 11. 19:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Kérdeztem. Azt mondta, hogy nem, mert a babának már saját pajzsmirigye van. Arról nem esett szó, hogy pluszba termel-e, ami miatt aggódok, mert az tudom, hogy nem tesz jót neki.
2013. okt. 11. 19:44
 5/7 anonim ***** válasza:
A T3, T4 hormonjaidat is nézik? Mert a nélkül nem sokat ér a TSH figyelése. Saját esetem: terhesség előtt 3,8 körüli TSH, terhesség alatti első vérvételkor 6,2 TSH, ekkor a T3 és T4 is teljesen normális volt, így nem kellett semmit tenni vele. A jódtartalmú kismamavitamin hatására viszont 2,4 lett a következő laborvizsgálatra a TSH, így kiderült, hogy csak jódhiány miatt volt kicsit magasabb. De a lényeg, hogy önmagában a TSH nem jelent semmit ha normál tartományban vagy a körül van. A babádnak nem lesz semmi baja, ha elég hormonod van, ami a TSH-ból nem derül ki.
2013. okt. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
FT4-t nézi. Az teljesen jó.
2013. okt. 11. 20:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem mondta a doki, hogy gond van, akkor nincs, ne aggódj emiatt, nem lesz baja a babának ha a hormon rendben, függetlenül a TSH-tól.
2013. okt. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!