Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig dolgozhat terhesen, az...

Meddig dolgozhat terhesen, az aki ovónő, tanárnő, pszhilogus, fejlesztő-gyógypedagógus, nővér, ápolónő?

Figyelt kérdés

2013. okt. 18. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg meg nem szül.
2013. okt. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Ha megteheti amilyen hamar eljön. Én tanító vagyok és 33 alsós gyerekem volt napköziben.

Na az fársztó és stresszes. Arról nem is beszélve, hogy szeptemberben minden nap beteg egy közülük. :-(

2013. okt. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Én is oktatásban dolgozom, szeretnék addig dolgozni, amíg csak bírok, a tanítványok betegségeitől nem félek.
2013. okt. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Nézzük sorra, mert azért itt vannak különbségek.

Egy óvónő simán végig tud dolgozni, egy óvodás gyereket már nem igazán muszáj emelgetni, el lehet magyarázni nekik, hogy vigyázni kell a pocakra, attól még az ölébe tud ültetni egy gyereket, át tudja ölelni, ha vigasztalni kel egy kisebbet. Veszélyes anyagokkal nem dolgozik, mert az a gyerekekre is veszélyt jelentene ugyebár.

Egy tanárnő is simán dolgozhat végig, itt sincsenek veszélyes anyagok, neki még feneket törölgetni sem kell, se emelgetnie.

Pszichológus szintén nem dolgozik veszélyes anyagokkal, a gyerekekkel gondolom csak beszélget, játszik, igazán (másokra is) veszélyes gyerekkel, emberrel nem foglalkozik (hacsak nem pszichiáter. Ha ez is szóba jön és kórházban dolgozik, agresszív esetleg támadó betegekkel az már másabb kicsit).

Fejlesztő-gyógypedagógus: itt az a kérdés, hogy mondjuk mozgásterápiával is foglalkozik-e, és emelgetni kell a gyerekeket, vagy mondjuk logopédiai fejlesztést végez-e inkább, ahol nem kell. Foglalkozik-e agresszív gyerekekkel, akik támadhatnak.

Nővér-ápolónő: ha olyan osztályon dolgozik, ahol felnőtteket kell emelgetni, az már veszélyes lehet, persze fizikumtól is függ, és hogy nyílik-e a méhszáj, hajlamos-e görcsökre, de ez már tényleg nem javasolt dolog. Ráadásul kórházban vérrel, széklettel, vizelettel is könnyen kapcsolatba kerülhet. Ha mondjuk laborban dolgozik valaki, az már tényleg erős fertőzésveszélynek van kitéve.


Ami mindannyiukra jellemző, hogy olyan környezetben dolgoznak, főként gyerekközösségben, ahol gyakoriak a betegségek, főleg felső légúti dolgok, és ha jön az influenza szezon, akkor még az is rátesz majd. Ezt is figyelembe kell venni. De ezeket a dolgokat egy irodában dolgozó ember is ugyanolyan eséllyel elkapja, vagy bárki aki tömegközlekedéssel utazik...szóval ez nem olyan nagymértékű különbség más szakmákhoz képest.

Ha egy várandós amúgy nem dolgozik, akkor is megy boltba, utcára stb, ezek a dolgok őt is érintik. Sőt ha valakinek második baba, akkor a nagyobb gyerek ugyanúgy hazahozhatja a betegségeket, és egy 2-3 évest még azért emelgetni is szoktak az anyukák, szóval még az is rátesz.

Ha a stresszt nézzük, az egyéni, a legtöbbjük ehhez a környezethez már hozzá van szokva, várandósság ide vagy oda. Egyénileg eldönti mindenki meddig bír dolgozni, akár a végéig is dolgozhatnak, anélkül hogy ezt megterhelőnek éreznék. Ha meg valami gond lépne fel, a nőgyógyász úgyis javasolni fogja a munka abbahagyását, vagy akár a kórházi bentfekvést, pl. egy fenyegető vetélés, vagy koraszülés esetében.

2013. okt. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 20. hétig dolgoztam gyógypedagógusként általános iskolában.

Egyrészt nem akartam már az új tanévet elkezdeni, másrészt viselkedészavaros gyerekek között nem éreztem volna magunkat biztonságban.

2013. okt. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na jól le lettem pontozva, de aki akar nyugodtan dolgozzon amíg meg nem szül egy olyan iskolába, ahol a gyerekek 90%-a nem magyar és általános iskolás létükre nem tudnak orrot fújni. Megeszik a zsírkrétát és a WC-t se tudják lehúzni. Kimarják egymást és megtépik egymás haját. Köpködnek és nem ritkán a tetű is bejátszik. Na akkor ott melyik kismama dolgozna szívesen? És még jól le lettem pontozva, pedig odaírtam, hogy aki megteheti inkább legyen otthon.
2013. okt. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én óvónő vagyok, szülés előtti 2 hónapban tervezek eljönni táppénzre. De persze mondtam, hogy ha bejön valamilyen járvány (pl.lázas hasmenés, himlő, stb.), akkor eljövök előbb.
2013. okt. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!