Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyakori a Missed Ab...

Milyen gyakori a Missed Ab jelenség a terhesség során?

Figyelt kérdés
A terhesség 9. hetében járok. Az érdekelne, hogy vannak-e jelei az ilyen jellegű vetélésnek?
2013. okt. 28. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Jelenleg 10 hetes vagyok és van egy 14 hós lányom.Volt egy vetélésem a lányom előtt amit nem vettem észre, elhalt a terhesség de nem tisztult ki magától.Se hasfájás se görcs se semmi nem kísérte csak az ultrahangon vették észre hogy nem fejlődött tovább és művi befejezés kell...ez 8 hetesen derült ki.Boldog babavárást!:)
2013. okt. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Változó!

Az első vetélésemnek erős jelei voltak. A másodiknak meg semmi. Igaz, az első nem missed ab volt, tehát spontán lezajlott, de első körben be akart fektetni a doki műtétre. Tehát szerintem egyénenként és terhességenként különböző tüneteket produkálhat.

Hogy mennyire gyakori? Erre vannak statisztikai adatok, de azok alapján saját magadra vonatkozóan úgysem tudsz levonni következtetéseket. Én is azt hittem (hiszen a statisztikák ezt mutatták), hogy egy vetélés után olykor még könnyebb is a megtermékenyülés és a problémamentes terhesség kihordása. Nem gondoltam volna, hogy abba a pár százalékos körbe beleeshetek, akivel kétszer egymás után megtörténik ez a borzalom. Így lett!

Ami a legrosszabb: nem rajtunk múlik, sajnos a természet, a biológia, genetika stb. "dönti el", hogy melyik embriónak mi lesz a sorsa. Amit te magad megtehetsz, hogy sokat pihensz, sok vitamint és folyadékot fogyasztasz és igyekszel nem idegeskedni, főleg nem ezen! Csak arra gondolj, hogy nem lesz semmi baj!

2013. okt. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

6 hetesen voltam először orvosnál, minden rendben volt, de azért felkészített rá az orvos, hogy a következő hetekben 30% a vetélés esélye. Ahogy haladsz a hetekben előre egyre kisebb. A 9. héten voltam nála második alkalommal, akkor már sokkal kisebb lehet, mert szóba sem hozta :)

A jeleit előttem írták már: görcs, vérzés, szúró fájdalom.

2013. okt. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Több ismerősöm is elvesztette az első babáját, köztük én is. Ismerős 1: 6 hetesen minden rendben volt , 12 hetes uh-n kiderült, hogy már csak valami kis kosz folt van a babából ami 1mm nagyságú, műteni kellett, problémára utaló tünetek nem voltak, derült égből villám csapás volt, hogy már nincs baba

Ismerős 2: 6 hetesen minden rendben, 8 hetesen apró vérzés még volt szívhang, 2 nap múlva szívhang volt, de nem volt már baba formája a magzatnak, 4 nap múlva erős vérzés és görcsök és nem volt már szívhang sem, végül műtét

Én: 6 hetesen minden rendben, 7 hetesen megjött a mensim egyik napról a másikra, semmi görcs, csak "sima" mensi" baba már nem volt, műteni nem kellett.

2013. okt. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!