Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukor kérdés....

Terheléses vércukor kérdés. Ha zsemlét eszek mikor veszik le a vért, doktor azt mondta, hogy egyek 2 zsemlét igyak 3 dl tejet és 2 óra múlva le veszik a vért, hogy van ez?

Figyelt kérdés
egyszer már volt ,hogy cukros vizet ittam,előbb ujjbegyből levették a vért,utána megittam a a cukros vizet,megint vettek vért,90 perc után megint szúrtak és utána még fél óra múlva.Szóval 3 szor vettek vért és először ujjamat szúrták.

2013. okt. 28. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:

ennyiszer szúrtak?engem 120 perc után a cukrosvíz után

ha azt mondta a doki hogy egyél akkor ehetsz.ha jól emlékszem tényleg van ilyen.bár rég volt már tél

2013. okt. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2013. okt. 28. 21:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2 terhességemnél terheléses vércukrot csináltak, de ott vénás vért néztek. Az elsőnél még 1 órás vérvétel is volt, a másodiknál már csak a 120 perces. Mivel az elsőnél terhességi diabéteszem volt a második terhességnél 2x is le kellett küzdenem a cukros 'teát'. Most a 3. babát várom, a védőnő azt mondta, hogy 1 zsemle + 2 dl tej és csak 1 órás vérvétel van, előtte nincs. Ki érti ezt? Most egy másik városban lakunk, de ahány hely az országban annyi módszer? Totál káosz...
2013. okt. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én holnap reggel megyek. De nekem ki kellett váltanom hozzá a cukrot, amit majd felvizeznek, és azt viszem. Elöször éhgyomorra vesznek vért, aztán megiszom a cukrosvizet és 2 óra múlva újra vérvétel. De rendesen vénából veszik mindkettőt.


Hallottam, hogy valahol ez a zsemlés módszer van, de szerintem éhgyomri cukrot akkor is néznek, vagy nem? És csak utána eszel.

Ezt jobb lenne megkérdezni pontosan a védőnőtől, vagy az orvostól, mert térségenként elég nagy eltérések vannak ebben a dologban.

2013. okt. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vilcsianyuja ***** válasza:

Tényleg ahány kórház, annyi szokás, a dokid biztos tudja, mi épp a módi, tehát kövesd az utasításait, ha meg nem értettél valamit, akkor tőle kellene megkérdezned. Lehet, hogy ugyanabban a kórházban más a terheléses vércukorvizsgálat terheseknél, és más egyéb esetekben. Lehet, hogy ezért volt neked már cukros-ujjbegyes, és ezért lesz most zsömlés-tejes?

Az mondjuk durva, ha a kórháznak már a cukorra sincs pénze, és a kismamával váltatja ki, ilyenről még nem hallottam... Asszem, én szerencsés vagyok, a mi kórházunkban "jár" az a jó kis cukros tea, és a módszer már jó pár éve változatlan. Egyébként három vénás bökés van nálunk, egy éhgyomri, majd utána óránként még kettő.

2013. okt. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!