Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kilenc hetes kismama vagyok....

Kilenc hetes kismama vagyok. Kötelező-e védőnőhöz menni? A nőgyógyászom szerint teljesen felesleges. Legyen-e választott szülésznőm, vagy egyéb segítőm, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 09:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Kötelező, mivel ő adja ki a terhes kiskönyvedet a doki papírjai alapján. Szóval a 12 hétig mindenképp keresd fel az illetékest védőnénit!
2009. nov. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

Persze, hogy kötelező. Nálunk szóba sem áll veled a doki addig a vizsgálatok előtt, amíg nem voltál a védőnőnél súly, vérnyomás stb. mérésen. Nem is értem, hogy mondhat ilyet a dokid.

És ahogy az előttem szóló is írta, elvileg a védőnő adhatja ki a kiskönyved is igazolás alapján, amit a doki ír, hogy babát vársz.

Azonkívül tényleg rendszeresen kell a védőnőhöz járni, ő is fog menni hozzátok (környezet tanulmányt kell készítenie, hogy hova is kerül az a baba), és a baba születése után is bizonyos időközönként látogatni fog.

2009. nov. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok ismét. Szülésznőt is fogadhatsz, de érdemes még várnod és tájékozódnod. Pl. abban a kórházban, ahol én fogok szülni, kivétel nélkül nagyon aranyosak, ezért teljesen mindegy, hogy épp ki lesz ügyeletben, ha megyek, így én nem fogadtam.

"Segítőként" velem a párom jön majd be.

2009. nov. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Hú a nögyógyászod elég fura lehet ha ezt mondta. a védönöhöz azért is kötelezömenni, mert ha nem jársz terhes gondozásra nem kapsz gyest gyedet stb...és ö adja ki a terhes kiskönyvedet.

ja és ha nem mész akkor majd megy a védönö. mert a védönö ha megtudja hogy körzetében terhes nö van akkor fel kell vegye mert ha pl eltitkolt terheség, és pl megöli a magzatát akkor a védönöt is elöveszik miért nem vette észre.

mikor a gyereked megszületik a védönö egy szociális munkás szerepet is betölt, vagy is környezet felmérésre megy, hogy a kisbabát megfelelö körülmények közé viszitek-e, hogy megfelelöen eltudod látni. persze itt nem arra kiváncsi hogy van-e mosogatatlan edényed, hanem arra hogy nem a disznóolban laktok,és nem esz meg a kosz benneteket, hogy eltudod-e látnia gyereket stb...


és lehet nevetni, de az anyukám védönö, aki látott már olyat (és nem kisebbségek voltak) hogy puccos ház, meg szép autó, de a gyereket az anya jó ha egy nap tisztába rakta, meg olyan kosz volt hogy szinte bemenni sem lehetett hozzájuk. pedig az egész falu egy tiszteséges családnak ismeri öket, de ez csak a máz.


szóval, ha nem szereted a védönödet, mert van ilyen is,akkor elmész lecsekkol, amikor kell, aztán ha megszületik a baba egyszer beengeded aztán ennyi.


hallottam már én is olyan védönöröl aki hülyeségeket beszélt.

2009. nov. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi kommenteket, akkor megkérdezem az orvost, hogy ha már ő nem ajánlja, mert felesleges szerinte, mégis hogyan fogom megkapni a juttatásaimat...?Satöbbi... Az egészben az a legszebb, hogy egy darab papír nincs a kezemben, hogy babát várok az eddigi UH felvételek kivételével. Azt meg nem hinném, hogy a védőnő ezeket a fotókat elfogadja...vagy igen?
2009. nov. 14. 10:25
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Menj el akkor az SZTK-ba, gondolom magánrendelésen voltál eddig. Egy orvosi lelettel kell menni a védőnőhöz, hogy "igazold" a terhességed. Ő adja ki a kiskönyved, nálunk Szegeden ő küld laborba, belgyógyászatra, stb. Nálunk 2 védőnőhöz kell járni, a másik a körzeti és ő az aki kijön. Egyszer én megyek hozzá, egyszer ő jön hozzánk, kb. 1-2 havonta találkozunk.
2009. nov. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy döntöttem, hogy nem lesz szülésznőm, a dokim asszisztense azt mondta, hogy mindenki nagyon segítőkész, szerinte szükségtelen, de a páromhoz ragaszkodom, hogy bejöjjön, remélem nem lesz karantén a vírus miatt. Azt mondják, jó ha van melletted valaki.
2009. nov. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

A juttatásoknak (tgyás, gyed, gyes, csal pótlék) semmi köze a terhesgondozáshoz, biztosított jogviszony alapján (tgyás, gyed) és alanyi jogon(gyes, csal pótl) jár. A terhesgondozáshoz kötött állami támogatás az egyszeri anyasági segély, 4 db ORVOSI pecsét (az alapján kiadott kórházi igazolás) szükséges hozzá, a mák-tól kell igényelni. Ezt csak a tisztánlátás kedvéért pontosítottam!


Válasz: magyarországon kötelező védőnőhöz járni, ő adja ki a kiskönyvedet, ami egész terhességed alatt elkísér,, minden abba ír a védőnő és az orvos is, a szülésnél abból tájékozódnak az általános állapotod, vércsoportod stb felől. Olyan nőgyógyászról még nem hallottam aki kiadná a kiskönyvet, olyanról sem aki feleslegesnek tartaná a védőnőt, hiszen jóformán az csinál "helyette" mindent, ő csak a fizikai vizsgálatokat és a szülést vezeti, na meg ad néhány aláírást.

Szülésznőkről érdeklődj a kórházban, van olyan hely ahol "elvárás", de a legtöbb helyen mindannyian nagyon segítőkészek. Mindenesetre gyakorlatban több értelme van a szülésznőt megfogadni mint a doki (főleg ha ilyen fura dolgokat beszél), hiszen gyakorlatilag ő vezeti le a szülést, a doki csak varr meg vág meg vizsgál...

38 hetes + 2 éves

2009. nov. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%

Semmi sem kötelező. Viszont rengeteg hasznos dolgot fog mondani és folyamatosan nyomon követi a baba fejlődését. Ő irányít a vérvételekre, terhelésre stb... Ha nem jársz védőnőhöz nem lesz meg a 4 pecséted, ami kell a juttatáshoz.

37km

2009. nov. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%
Az utolsónak üzenném, hogy lehet ahol ti laktok ott a védőnéni adja a pecsétet, de nálunk a nőgyógyász. Ahány ház annyi szokás ugye ismered?! Egyébként meg van amelyik védőnő szimatolni megy amitől pl. én falnak megyek. Mi nagyvárosból költöztünk vidékre és itt a védőnő egy rakás sz*r, de minimum főorvosnak érzi magát és még a szoptatásban sem tud segíteni. Az előző védőnőnk nagyon normális volt, sokat tanultam tőle, nagyon jól össze is barátkoztunk úgyhogy a mai napig őt hívom fel ha nem tudok valamit. Ezt meg elkerülöm jó messzire mert a frász jön rám a láttán is.
2009. nov. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!