Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon erős köhögéstől elmehet...

Nagyon erős köhögéstől elmehet a baba?

Figyelt kérdés
Hörghurutom van, nagyon mélyen lerakódva, nagyon erőlködni kell a köhögéssel, hogy feljöjjön. Barnázok is kicsit azóta (orvos Duphasont adott). Nem múlik a köhögés sem lándzsás utifűre, se Stodalra, se inhalálásra. Volt ilyen valakinek? 6+4 hetes vagyok.

2013. okt. 30. 11:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. A barnázásod alacsony progeszteron szint miatt van. Köhögéstől nem megy el.
2013. okt. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem ijesztgetni akarlak,de nekem 8 évvel ez előtt ezért indult be a szülés vagyis repedt meg a burok 5 héttel korábban a ki írtnál.
2013. okt. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Remélem így van, majd megfulladok, úgy köhögök.
2013. okt. 30. 12:36
 4/12 A kérdező kommentje:
Ajjaj, valami hurutoldó kellene, de persze nem lehet semmit rá szedni, főleg az első trimeszterben:(
2013. okt. 30. 12:38
 5/12 anonim ***** válasza:
De biztosan van valami,legalábbis a nőgyőgyász ezt álította a gyógyszertárban kell érdeklődni ott tudnak ajánlani valamit.
2013. okt. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Lándzsás utifüvet és a Stodalt adták, de ezekre is bele van írva, hogy terhességben nem ajánlott. Ennek ellenére kipróbáltam, de még jobban sípol a tüdőm.
2013. okt. 30. 12:43
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom. Tudom mennyire rossz neked.Kamillával való gőzölés? Vagy LÓ balzsam? Nem tudom ezek segítenek-e? Próbáld ki hátha.
2013. okt. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vírusos torokgyulladásom volt,most megyek kifelé belőle,lassan 5 hete,hogy elkaptam szeptember végén,akkor voltam 15-16 hetes terhes.Lázam is volt,és vagy 4 napig szó szerint nem tudtam felkelni az ágyból,olyan gyenge lettem.Még most is nagyon fáradt vagyok,nagyon megviselt.

Nagyon lassan gyógyulok,és iszonyúan köhögtem,néha még most is rám jön.Annyira köhögtem,hogy már majdnem hánytam,fulladoztam,meg minden,a fejem is lüktetett a fájdalomtól,mikor köhögtem,ráadásul száraz köhögésem volt vagy 3 hétig,akkor kezdett valami nagyon kevés felszakadni,így vagy száraz,vagy váladékos volt,mindkettő.Éjjel nem aludtam,mert egyfolytában köhögtem,és ezt szó szerint vedd,kb.egy hétig éjjelente 1-2 órát aludtam.A doki antibiotikumot adott,meg száraz köhögésre valami gyógyszert,ami nem használt.Plusz adott Elixirium Thymit,ami csak a váladékozásnál segített egy nagyon kicsit.Én is végig próbáltam mindent,de szó szerint vedd.A patikákban azt mondták,semmit sem adhatnak.A házi szerek közül a sós kamillás inhalálás,méz,különböző szopogatós cuccok(pemetefű,l.utifű,izlandi zúzmó,Stodal,Bioparox,és társaik),stb... mind megvoltak,de nem éreztem javulást.Én hétről hétre gyógyultam,a szervezetem így tudott,mert nem arra figyelt,hanem a babára,hogy nőljön,pont lesz@rta,hogy beteg vagyok...

Szóval megyek kifelé belőle,nagyon lassan,de a babának a világon semmi baja,a nagykönyv szerint nőddögél,egyáltalán nem ártott neki meg a dolog.

Én felhúzott lábbal,görnyedve próbáltam köhögni,mert ha rám jött hirtelen,éreztem,hogy húzódik össze a hasam,ami marha kellemetlen volt.

Valószínűleg te is lassan fogsz kijönni belőle,de szerintem nem lesz baja a picinek,ne aggódj!Ha baja lenne,akkor nem ettől lenne,hanem amúgy is.

Sópipát is kipróbálhatod,hátha,nem tudom,benne volt-e a repertoárodban.

2013. okt. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ó, Te szegény! Nekem is torokgyulladással kezdődött, de lázam nem volt. Átment ebbe a köhögésbe-fulladásba. Próbáltam az inhalálást, de addig volt jó, míg benne voltam, 2 perccel utána újra hörgés. Ez a görcsös köhögés után mindig fáj a hasam alul, ezért félek, hogy baj lesz...:( Jobbulást Neked (is)!
2013. okt. 30. 15:59
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


kend be a mellkasod zsírral, rendes zsírral, amivel főzünk is..:) nem tudom felnőtt esetében hogy is kéne, de gyereknél így szoktam. Textilpelust kenem le vastagon, annyira meglangyosított zsírral, hogy ne legyen folyós, de kemény se.. ezt rá tekerem a testére. teljes mellkas, elöl , hátul. ezt rögzítem egy sállal, jobbat nem tudtam kitalálni.. oldalra a "csomóját", így nem zavar alvásnál annyira. + egy póló amit nem sajnálsz. reggelre érezni fogod a változást.. :) ez mehet pár napig. nagyon jót tesz és segít felszakítani a cuccot. Ismerősöm azt mondta elég ha elöl kenem.. de én inkább biztosra megyek. próbáld ki, nincs mit vesztened! törcsit tegyél magad alá, nehogy átázzon az ágy.

2013. okt. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!