Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukor vizsgálatra...

Terheléses cukor vizsgálatra kell mennem holnap a Szent István kórház belgyógyászatára mert magas lett a cukrom. Milyen vizsgálatot csinálnak? Igaz hogy 4 szer 5 ször vesznek vért és ennyiszer kell meginni a cukros vizet?

Figyelt kérdés
2008. júl. 8. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A terheléses cukornál meg kell innod 75 g szőlőcukrot 1 dl vízben feloldva. Nálunk citromot is lehetett bele tenni szerencsére, egész finom volt. Ha ez magas lesz (helyenként változó, mit tekintenek magasnak), akkor ún. cukorprofil vizsgálatra küldenek. Itt reggeli előtt + minden étkezés után egy órával vért vesznek, kiértékelik, és utána mondják az "ítéletet": minden oké, gyógyszer vagy inzulin. Én ma jöttem ki a kórházból, szívesen segítek, ha valami érdekel.
2008. júl. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én pénteken voltam ilyen cukorprofil vizsgálaton. Annyi volt, hogy csak azt lehetett megenni amit ott adtak, és minden étkezés elött és után vettek vért.Összesen 7-szer szúrtak meg. Cukros víz nem volt!Pénteken reggel mentem be, szombaton reggel kiengedtek. Azért kellett ott aludni, mert a hetedik vérvétel éjfélkor volt. Nem kell félni!!!
2008. júl. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segitséget. Neked jó lett az eredményed?Holnap én még csak vérvételre megyek nemkell befeküdni,csak állitólag többször kell meginni a cukros vizet meg félóránként vesznek vért.
2008. júl. 8. 18:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Szió! igaza van az elso hozzaszolonak, kis citromlevet mindenképpen vigyél! Ne egyél előtte semmit, és közben sem. (ha jól emlékszem)
2008. júl. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! A második hozzászóló vagyok. A terheléses vizsgálatom 8.3 lett, a profil vizsgálat a kóházban viszont egész jól sikerült. "Csak" szénhidrátmentes diétára fogtak. Gyógyszert nem kell szednem, viszont kb egy hónap múlva meg kell ismételni a kórházos dolgot.
2008. júl. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!