Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudom megkulonboztetni...

Honnan tudom megkulonboztetni a keményedést a baba mozgásától, ha alapból sok a zsir a hasamon?

Figyelt kérdés
21 Hetes kismama vagyok, a 18 héttől érzem ahogy rugdos a kisbabám. Azóta napjában többször érzem, kifejezetten rúgásokat. Viszont néha pár másodpercre, percre vmelyik oldalon feszul a hasam, kicsit mintha húzódna, aztán elmúlik. Ez a baba lehet vagy keményedés? Ma ezt nagyon sokszor érzem, foleg 1 órája már, közben kapok egy két rúgást is. Akkor ez a baba lehet?Tobbszor próbáltam kitapintani hogy kemény e ilyenkor a hasam, de csak bizonyos pontban érzem, nem az egész részen, viszont lehet nem tudom jól kitapintani, mert van elég zsirpárna a hasam alján. Mi lehet ez szerintetek? Van okom aggódni?

2013. nov. 7. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Az keményedés, viszont nem jó ha ennyit keményedsz! Szedj magnéziumot, az segít!
2013. nov. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha csak a hasad egy pontján érzel valami húzódást, az nem keményedés.

Keményedéskor minimum a hasad egész alja be kell hogy keményedjen (vagyis most még nem kell. :)

De rendes keményedésnél már az egész has bekeményedik.


Szerintem mindegy, hogy mennyi a súlyod, ha keményedni fogsz, az egyértelmű lesz.

3 gyerekes anyuka

2013. nov. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha összekeverhető, akkor szerintem nem keményedés. Ha egy ponton van, akkor meg pláne. A keményedés tényleg olyan, mintha egy kő lenne az egész hasad, vagy az alja. Szerintem csak a baba feszülget.
2013. nov. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én azért nem értek egyet a második válaszolóval mert 26 hetes vagyok és nekem is van úgy, hogy a hasam egyik oldala kezd el csak feszülni és be is keményedik és én tudom jól, hogy nem a baba csinálja.
2013. nov. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A méhtevékenység mindig szimmetrikus. Az egy másik kérdés, hogy amikor az egész has rendesen bekeményedik, akkor már nem is gömb alakú, hanem inkább "kocka", de ez nagyobb baba esetében van már, inkább a vége felé...

Ha csak az egyik oldaladon érzed, akkor valamelyik belső szervedet nyomhatja meg a baba.

második

2013. nov. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat.azert megprobalok tobb magneziumot szedni,mert eddig csak napi egy magne b6-ot szedtem.meg azert jovo 7en a kontrolan megemlitem a dokinak.
2013. nov. 8. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!