Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24. hetes vagyok és híztam...

24. hetes vagyok és híztam 10kg-ot eddig. Ez soknak számít? 169 magas vagyok és 74kg-mal kezdtem. Nem kövér vagyok hanem csontos és mindenki meglepődik amikor mondom a súlyomat mert nem látszik rajtam. Sok ez a 10kg?

Figyelt kérdés

2013. nov. 11. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Picit soknak tartom, hiszen az első 17 hétig szinte alig van, ami plusz súlyt jelentene. Az igazi hízás 25. héttől jön.

Próbálj egészségesen táplálkozni és sokat mozogni. Most még elkaphatod a gyeplőt, hogy ne legyen a végére +30 kiló.

2013. nov. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

E szerint a kalkulátor szerint kicsit sok. [link]

Érdemes kicsit odafigyelni, ilyenkor még megfogható.

2013. nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy elkezdtél vizesedni, és az bizony jelentősen megnyomja a mérleget.
2013. nov. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
kicsit sok. Mivel még ezután fog jönni a java.
2013. nov. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is hasonló alkat vagyok, 174 cm-rel, 72 kilósan estem teherbe, én is jó csontos, erős alkat vagyok, nem kövér. 28 hetesen eddig 4 kilót híztam - erre az orvos és a védőnő is azt mondja, hogy tökéletes.

26-27 hetesen lesz 1kg a pici, még kb. ugyanennyi a magzatvíz, méhlepény stb. A többi az sajnos tiszta súlygyarapodás.

Nem azért gond, ha hízol, mert most kellene elérned a versenysúlyodat, hanem azért, mert az extra súly mindig extra teher a szervezetednek: szívet, keringést terheli, terhességi diabetes kockázatát növeli stb. Főleg gond, ha hirtelen nő a súlyod. Próbáld végiggondolni, hogy mit eszel, ha sok a szénhidrát, akkor csökkenteni - a hízás mögött általában ez szokott lenni. Szerintem semmi nincs veszve, olvasok olyan kismamákról, akik középidő után jobban figyeltek a súlyukra és alig híztak a terhességük második felében.

2013. nov. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"A többi az sajnos tiszta súlygyarapodás. " - vagy vizesedés!!!! Főleg ha hirtelen jött fel, gyanús! Amúgy én 7-8 kg-nál tartottam ennyi hetesen, mégis csak 15 kg lett a vége, mire a kórházból hazajöttünk 3 kg volt rajtam, tehát ebből ezek szerint mégiscsak 3 kg volt a tiszta súlygyarapodás!

Ne nézzük már ennyire azt a rohadt mérleget, egyél egészségesen, mértékkel, és tojd le magasról hogy mit mutat a mérleg kedves Kérdező!

2013. nov. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ja igen, nálam vizesedés állt a háttérben, azért tartottam annyinál. Ha megnyomod a sípcsontod környékén a lábad és ott marad az ujjad helye benyomódva, vizes vagy.
2013. nov. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
az a baj hogy hízni (nem tudom,hogy természetes-e)combra és fenékre ment csak
2013. nov. 11. 17:42
 9/11 A kérdező kommentje:
odafigyelek ,hogy mit eszek és egészségesen táplálkozok.nem dohányzom,6után nem eszek,édességet is csak heti 1-2 alkalommal mert nem is nagyon kívánom az édeset.napi 3x étkezek és ha éhes vagyok akkor is csak gyümölcsöt eszek.de azt töménytelen mennyiségben.almát napi 1-2kg-ot meg tudnánk enni....ja és nem vagyok kívánós sem csak az almát enném éjjel nappal
2013. nov. 11. 17:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyes vagy, ha mindezek ellenére ennyit mutat a mérleg akkor ne foglalkozz vele, Te ilyen alkat vagy, majd szülés után az is lehet hogy magától, fogyókúra nélkül lemegy. Ha nem akkor majd szoptatás végén fogyózol és lemegy. Fel a fejjel :)
2013. nov. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!