Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés eredményem 7.5...

Cukorterhelés eredményem 7.5 lett 2óra múlva, az már rossz? Diétáznom kell majd?

Figyelt kérdés
2013. nov. 16. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:

A 2 órásnál a határérték elvileg 7,8.

Ha az éhgyomrid, és az 1 órás is rendben van, akkor nem hinném, hogy diétára fognak. (de ha mégis, ne keseredj el, elviselhető, és ennyit megér a baba egészsége)


Bár az is igaz, hogy orvosa válogatja. Az egyik ismerősömnek 8,1 volt, annyit mondtak neki, hogy kevesebb cukrot, és inkább teljes kiőrlésű pékárut egyen. Nekem 7,8 volt, pont a határérték, engem 150 g-os diétára fogtak :(


Viszont, ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor megpróbálod minimálisra visszafogni a cukrot, teljes kiőrlésű pékárut ezsel inkább, lehetőleg kevés tészta, akkor is inkább durum, kevés rízs, és kevés krumpli, mert a terhesség alatt a vércukor folyamatosan emelkedik, ezért, ha most 7,5, akkor ahogy telnek a hetek, ez egyre magasabb lenne.

A fent leírtakkal kicsit csökkenteni tudod, így később sem lesz baj.


Boldog babvárást!

2013. nov. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az 1 órás 9.8 az éhgyomri meg 4.6!Ha diétára fognak akkor pl. ehetek egy kevés csokit, csak bele kell számolnom a napi megengedett szénhidrátb mennyiségbe,vagy egyáltalán nem ehetek?Néha ölni tudnék egy kis édességért :)
2013. nov. 16. 19:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Off: had kérdezzem meg, hogy Mo.-n hányadik héten nézik meg a vércukorszintet?
2013. nov. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én 26 hetesen voltam !
2013. nov. 16. 20:38
 5/9 anonim ***** válasza:

A csoki felejtős :( Esetleg diétásat, de azt is ritkán.

Nekem azt mondták, hogy ha nagyon nem bírom, akkor 1 piros pöttyös túró rudi.

Meg lehet enni pudingot, palacsintát, de persze ezeket beleszámolva a szénhidrátba.

Ne pánikolj, és ne ess kétségbe!!

Ha valóban diétáznod kell, akkor majd mindent elmondanak. Én is azt hittem, hogy sokkal rosszabb lesz, és éhezni fogok, de nem, teljesen tartható a diéta, és ahogy írtam, néha még egy kis nasi is belefér :)

2013. nov. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem 24 hetesen kell majd erre a vizsgálatra mennem. Nem rég voltam az AFP-n, hát, elég siralmas a vas :)
2013. nov. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a vasad már most siralmas, akkor sürgősen kezdj el szedni valami vastartalmú készítményt. A gyógyszertárban vannak recept nélküliek is. Nem kell a legdrágábbat megvenni, a dokid majd úgyis fog felírni valamit, de minél hamarabb elkezded, annál jobb, mert megfelelő utánpótlás nélkül a vas folyamatosan csökken.
2013. nov. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6 os vagyok. szedem a vasat, napi 3 x. első terhességnél is ezzel volt gond.
2013. nov. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves #4, #6 köszönöm!

#3 voltam

2013. nov. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!