Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes kismama vagyok és...

8 hetes kismama vagyok és elkaptam az influenzát. Nagyon rosszul érzem magam, a lázam olyan 37.5 körül mozog már 1 napja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy ne szedjek lázcsillapítót de a láz is hatással lehet a babára. Na most akkor mit csináljak? Melyik a jobb?Egyik oldalon azt írják az egyik lázcsillapító jó a másikon meg azt hogy az nem jó. Dokihoz sajnos ma nem tudok elmenni, de valamit tennem kellene...
2013. nov. 19. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

A hosszan tartó (többnapos) láz valóban ártalmasabb a babára nézve, mint a gyógyszer.

Paracetamolos gyógyszereket szedhetsz. Ilyen pl. a Panadol és a Rubophen. Sok folyadék és ágynyugalom.

Sok langyos citromos tea és C-vitamin!

Orrcseppet nem szabad használni, sem mentolos orrstiftet vagy vietnámi balzsamot sem.

2013. nov. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha eléri a 38 fokot a lázad, akkor szedj be kevés dózisban paracetamol tartalmú vény nélküli lázcsillapítót (gyógyszertárban majd elmondják melyiket), mert a láz sokkal károsabb a magzatra ebben az érzékeny időszakban! Én a helyedben mindenképpen elmennék dokihoz, mert ő tud pontosabb választ adni, ennyit az egészségetek megér!
2013. nov. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt olvastam eglég sok helyen, hogy algopirint ajánlott az orvosuk. Az van is itthon, szerinted abból szedhetek be 1-et? 37.6-ra kell egyáltalán gyógyszer? Feljebb nem megy, de lejjebb se...:(
2013. nov. 19. 12:17
 4/10 anonim ***** válasza:

Az még nem láz, csak hőemelkedés.

Láz 38 felett van.

2013. nov. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp beszélj orvossal!!!!!

Ha valóban az influenzát kaptad el, akkor erősebb gyógyszerekre lesz szükség. A háziorvos megvizsgál, és ír fel olyan gyógyszert, amit terhesség alatt is szedhetsz.


A 37,5 még valóban nem láz, mielőtt erre gyógyszert veszel be, megpróbálhatnád egyéb módon lejjebb vinni, pl. hideg borogatás bokára, csuklóra. A hűtőfürdőt nem tudom, hogy szabad-e.


De mindenképp beszélj orvossal!

2013. nov. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez nem influenza, az influenza magas lazzal jar.

Masik, a 37,5 nem laz, hanem hoemelkedes, nem kell ra gyogyszer. 38-38,5 folott kell csillapitani, terhesseg eseten jo a panadol, paracetamol.

Ha rosszabbul vagy, mindenkepp menj el majd orvoshoz, amikor tudsz.

A 37,5 fokos hoemelkedes lehet terhesseg hatasara is, nagyon gyakori a kismamaknal, nekem is volt elso terhesseg alatt 37,3 korul. Semmit nem kell ra szedni.

2013. nov. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom, de ez tuti valami nyavaja, mert rossz a közérzetem is, el van dugulva az orrom, tele az arcüregem, orrsprét ugye nem lehet használni a sóoldat meg nem ér semmit. Most mértem 38-ra felment, vettem be egy panadolt remélem nem lesz semmi baj...mert az nagyon rossz lenne:( voltam két patikusnál is délután, mind a kettő ezt ajánlotta, remélem használ is:( Az a baj, hogy így is alig tudtam ellógni 2 napra a melóból, holnap már mindenképp mennem kell..:(
2013. nov. 19. 16:08
 8/10 anonim ***** válasza:

6os vagyok. 38-38,5 alatt inkabb ne vegyel be semmit, mert igy a lazzal birkozik a szervezeted, az jo. A tegerivizes spray nem tul hatekony, de nem rossz, csak allandoan hasznald minel tobbszor, az orrodat pedig neha megmoshatod belulrol sima baba szappannal. Nathara meg nagyon jo az alie vera, ha van ilyen novenyed, torj le egy picit, es ami kijon belole lotyi egy fultisztito palcikaval kend be az orrod belulrol.

Sok folyadek, nagyon sok, plusz mezes tea (fekete is lehet, csak nagyon keveset hagyd benne a filtert).

Meg egy nagyon-nagyon hatekony modszer, bar nagyon undorito, legalabb is nekem:) Kis tejet forralj fol pici labasban, tegyel hozza fel kanal vajat (ne margarint, igazi vajat) es par kanal mezet es idd meg melegen. Ez tenyleg jo.

Ha torkod is begyulladna, akkor tengeri sos meleg vizes oblogetes nagyon jo.

Es pihenj amint megteheted, aludj sokat, ha lehetseges.

Remelem, hamar meggyogyulsz!

2013. nov. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

bocs hogy ezt mondom, de hol vettek azok a gyogyszereszek a diplomajukat, Paracetamol hatoanyagut nem szabad szedni az elso harmadban. Egy tabletta nem fog gondot okozni, de huzamosabb szedese nagyon nem javasolt. Inkabb 200mg-os Ibuprofen hatoanyagut vegyel be, algopirint szinten nem javasolt szedni. Es csak 38,5fog felett. Igyal sok folyadekot, de gyogynovenyes teakat inakbb hanyagold, ill. homeopatiaval probalkozhatsz, azzal nem artasz

egy gyogyszeresz kismama

2013. nov. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy lehet patacetamol tartalmut szedni! Ugyanis ezt a gyogyszertarban is javasoljak, az osszes orvos ismeros-rokon szerint, illetve, amikor az elso harmadban korhazba kerultem, akkor az infuziova tettek paracetamolt, mert azt lehet ilyenkor! Valiszinuleg hulyek az orvosok, gyogyszereszek...
2013. nov. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!