Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1 hete dolgozom egy munkahelye...

1 hete dolgozom egy munkahelyen febr közepéig van a probaidom, kiderult hogy babánk lesz. Nem tudom mit csináljak a munkahelyemen. Félek ha megmondom a probaido alatt elkuldenek 16 hetesig tudom titkolni és utána mondjam meg?

Figyelt kérdés
2009. nov. 19. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez a hosszu probaido eleve torvenybe utkozo mar!

Amugy tenyleg eleg nehezkerdes ez tuti.

Nemtudom mit csinalnek.

2009. nov. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
hát a a tudod akkor titkold szerintem mert ha megtudják akkor biztos hogy elküldenek, de az már nem bizots hgoy el ttudod titkolni,de azért szorítok,mindenesetre vigyázz magdra
2009. nov. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%
Én megmondanám...
2009. nov. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Én a mai világban nem mondanám meg. Viszont kezdj el bővebb, lazább ruhákat hordani. És ha letelt a próbaidő, jöhet a táppénz, ha olyan lenne a viszony. Ha túl becsületes vagy, az nem biztos hogy neked kedvez. Sajnos. Neked pedig most a babára és a jövőtökre is gondolnod kell.
2009. nov. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

En nem mondanam meg, ha nem fizikai munkam lenne, vagy kemiai, tehat ha siman tudnek terhesen is dolgozni. Szerintem ez tok ertheto lepes lenne. Nem lennel "gerinctelenebb", mint ok, mert te is magadat veded, ahogyan ok is magukat vednek azzal, hogy elkuldenenek probaido alatt, ha elmondanad, hogy terhes vagy (szerintem).

A 16. hetig siman lehet titkolni, nem is ismernek regen, hiszen most kezdtel, meg nem ivodott a testalkatod annyira belejuk, hogy apro valtozasokat eszre vegyenek.

Es nem is biztos, hogy barmi latszani fog, ha nem hizol gyorsan.

Legalabbis en magas vagyok es vekony, az elso babammal a 25. hetig alig volt pocakom (pedig akkor meg hiztam is boven), a 2. babamat varva a 20. hetig szinten akkora volt, amit senki sem vett eszre. Konkretan: kulfoldon elunk a ferjemmel, a 17. hetben voltam, amikor hazautaztunk szuloket latogatni. Nem akartuk telefonon bejelenteni a hirt, eloben mondtuk el. Anyosomeknal pakoltunk, ettunk, beszelgettunk, orak ota egyutt voltunk, amikor elmondtuk, hogy babat varok. Anyukameknal ugyanez tortent, koszonos, oromkodes, beszelgetes, ebed es utana jelentettunk.

Senki sem vett eszre egyik helyen sem semmit rajtam, pedig ismernek jol, tudjak, hogy milyen testalkatom van.

Jah, es nem dugdostam magam, nyar volt, kanikula, egy lenge, attetszo felso volt rajtam, pici pocim is volt mar, de megsem butunk le.

2009. nov. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha munkád nem veszélyes a terhességre, titkold, nekem az elsőnél még 18 hetesen is feljöttek a nem terhes ruhák, csak esetleg bővebb felsőket vettem. Én mondjuk nem titkoltam, csak nem mertem túl korán ruhákat venni, mert az elején egyszer véreztem. Ha elküldenek, anyagilag nagyon megszívod, és manapság elküldenek. Ezt tutira veheted. Ha csak nem a Máltai Szeretetszolgálatnál dolgozol.
2009. nov. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha folyamatos a munkaviszonyod, nem gond, ha itt csak 1 hete dolgozol. A tappenzt is es a gyed-et is az elmult 1 evben 180 biztositott nap alapjan fizetik. Egyebkent az egyik ismerosom is hasonlo helyzetben volt, nem merte elkuldeni a munkaltato, allitolag terhesseg eseten nem kuldheti el. Legalabb is a munkaltato ezt mondta.
2009. nov. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Miért lenne túl hosszú a próbaideje? A legtöbb helyen ugyanúgy 3 hónap a próbaidő.

Egyébként szerintem ha nem végzel veszélyes, vagy nehéz fizikai munkát akkor ne mondd el csak ha letelik a próbaidőd, feltéve ha nem lesznek tüneteid vagy nem kezd el látványosan nőni a pocid. (Én nem vagyok egy vékony alkat, sőt...de a 12. héten már ha akartam volna akkor sem tudtam volna letagadni)

2009. nov. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem titkold.Én is ráfásztam, hogy túl becsületes voltam:(

De most 24 hetesen még mindig a régi ruháimat hordom, és ha akarnám, tudnám még rejtegetni.

2009. nov. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!