Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ilyen nagy a a hasam.26+...

Miért ilyen nagy a a hasam.26+3 vagyok, sokan azt hiszik, lassan szülök. Miért lehet ez? Mitől függ?

Figyelt kérdés
2009. nov. 22. 07:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor, csak alkati kérdés, kinek mekkora hasa van. sok anyuka sokat felszed(meghízik), és mind a hasára megy. De az is lehet, hogy nagy a baba, bár a has méretéből erre nemigazán lehet következtetni. Én már láttam olyan 9 hónapos anyukát, akinek szinte semmi hasa nem volt, és átlagos 3 kg feletti babája lett. szerintem a has nagysága semmit nem jelent....
2009. nov. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Fogalmam sincs, erre szerintem nem nagyon van konkrét válasz.

Én a 28. hétben vagyok a második babámmal és teljesen átlag méretű kerek, feszes pocakom van. Szűk felsőket, ruhákat, szoknyát hordok, mert ezt szeretem, ha nem így lenne és inkább pulcsis lennék, akkor szerintem észre sem venné senki, hogy babát várok, mert itthon melegítőben vagyok mindig és például a postás még tuti nem vette észre egy átlagos pólóban.

Épp valamelyik nap beszéltük a férjemmel, hogy a sógornőm és egy közös barátunk valamivel fiatalabb terhes volt, amikor nyáron találkoztunk velük és már akkor akkora pocakjuk volt, mint nekem az első babámmal a szülés előtt néhány héttel. Kíváncsi lettem volna, hogy a végére mekkora lett, de nem derült ki, mert nem láttuk őket.

De tényleg durva, hogy ekkora különbségek lehetnek, holott a babák méretei nem indokolták (kisebb babákat szültek, mint amekkora az én első fiam lett).

De nem-terhesen is annyira különböző alakunk volt, hogy nem lehetett volna tőlünk ugyanakkora pocakot várni. Nagyon mások vagyunk már baba nélkül is (én magas és vékony, 90es csípő, 60 körüli derék, hosszú lábak), ők mindketten alacsonyabbak voltak kevés plusz kilóval, nem kövérek, csak teltebbek, körte alakúak. Talán emiatt lehetett.

De egyébként is, sok nő hiába kb ugyanolyan magas és súlyú, mégis különböző szélességű a csípőjük, a derekuk, más formájú a lábuk, más méretű a mellük, még a ruhaméretük is lehet különböző. És ez így van jól.

De szerintem épp az ilyen egyéni tulajdonságok miatt lesznek más-más méretű pocijaink. (Az is lehet, hogy az én pocakom egy átlag 160-165 cm magas nőn nagynak tűnne, de ez sohasem fog kiderülni.)

2009. nov. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Rólam is mindig azt hitték hogy mindjárt szülök és csak félidős volta. Az is igaz hogy nagyon vékony voltam mindig, és biztos feltűnő volt a poci. A másik dolog meg az hogy sajna olyan kevés kismama van hogy sokan nem is tudják mekkora egy szülés előtt álló pocakos. A vége felé már azt kérdezték, hogy ikreim lesznek?
2009. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hány cm a hasad hogy olyan óriásinak tartod?
2009. nov. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, hogy cm-ben mekkora? Nekem is azt mondják, hogy nagy a pocakom, meg hogy sokat szedtem fel (26km, 11kg +), de nagyon vékonyról indultam, és igazából csak a hasam nőtt, meg a csípőm, ahogy nyílik szét (meg vmit a mellem is nőtt persze). Az én pocim most 98 köldöknél.
2009. nov. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 34+2 hetes vagyok és 98 cm a hasam. Alapban lehet hogy picit kisebb, sokat ettem ma már, 1 óra van. 168 cm vagyok és 58 kg-mal letttem terehes, második baba.
2009. nov. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!