Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Természetes, ha terhesen...

Természetes, ha terhesen rossza vérkép, magas a fehérvérsejt, stb, alacsony a vörösvértest stb? az asszisztens id. Pontot sem akart adni a dokihoz.

Figyelt kérdés

16 hetes vagyok. nem mintha nagy vérképelemző lennék, de úgy tudom a magas fehérvérsejt, neutrophil, lympocyta és alacsony vörösvértest, hemoglobin, hematokrit egyszer gyulladásra, másodszor vérszegénységre utal. és a "diáklány" típusú asszisztens el is akart hajtani azzal a felszólalással, hogy mindez mert terhes vagyok, nem nagy az eltérés a normálistól, ezzel nem kell foglalkozni.

beszéltem a folyamatos görcseimről, amire kb 2-3 hete magnéziumot kell szednem. na erre adott id.pontot nagy nehezen a dokihoz.

amúgy az is érdekes, hogy alapból nem kell nőgyógyászati ellenőrzésekre járni? én értékelgessem az uh, meg belgyógyászati meg stb eredményeket amire 3 hete beutaltak? elég a védőnővel kontaktolni? csak mert szerintem egy gyerekvárásnál nem játék egy rossz vérkép.


2013. dec. 4. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Az orvosok azért (is) vannak, hogy a leleteket értelmezzék, és ha szükséges, akkor a megfelelő terápiát írják elő - akár kismama vagy, akár nem.

Miért nem az orvossal személyesen beszélsz, az asszisztent kikerülve?

2013. dec. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne az asszisztens mondja meg, mivel kell foglalkozni, és mivel nem. Amit leírtál az gyulladásra utal. Ha Te beszélni akarsz a dokival, akkor igenis adjon időpontot. Ne álljon neki diagnosztizálni.
2013. dec. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

azért beszéltem az asszisztenssel, mert a dokihoz csak általuk lehet bejutni (pontosabban recepciósok, de szakmai asszisztenciát látnak el) és úgy látszik jogkörük felülbírálni egy leletet, vagy akár csak egy panaszt a tünetekről is.

és ok, lehet játéknak venni egy enyhe gyulladást, vagy vérszegénységet, de pont terhesen? abszolut nem tartom normálisnak.

2013. dec. 4. 14:57
 4/8 A kérdező kommentje:

most nézem az eredmények indoklását a neten, és kifejezetten ott áll, hogy való igaz, terhesség esetén csökkenhet az érték (hematokrit esetén pl) de "a kiváltó ok kivizsgálása szükséges"!


már azon vagyok, hogy kinek jelentsem a recepciósok hanyagságát.

2013. dec. 4. 15:16
 5/8 anonim ***** válasza:
De most milyen dokiról beszélsz illetve asszisztensről? A nődoki pár hetente ad időpontot terhesgondozásra. Nálunk így működött: védőnő ad beutalót a vérvételekre, azok eredményével szoktam menni a nőgyógyászhoz az általa megadott időpontban.
2013. dec. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

az én esetemben:

a nőgyógyász(ő a terhesgondozó egyben) adott beutalókat vérvételre, elmondta, hogy annak az eredményével menjek UH-ra, valamint beutalót belgyógyászatra is adott.(meg elmondta hogy pl a 24.héten lesz még egy vérvétel az meg a vércukor miatt, amire még nincs beutalóm sem)


a védőnő nálunk mást nem csinál, csak súlyt mér, meg tanácsokat ad, ha kérdésem van, válaszol, de pl az alhasi görcsöléseimre is csak annyit mondott majd az orvosnak mondjam.


szóval megvan a vérvétel eredményem, nemsokára meglesz a belgyógyászat, uh és utána, itt állok az eredményekkel és...? a nőgyógyász nem mondta, hogy menjek vissza hozzá az eredményekkel én meg nem is kérdeztem, csak most, hogy megláttam a rossz vérképem, gondoltam kérek id.pontot a nőgyógyászhoz - azaz a terhesgondozóhoz, amit az asszisztense nem akart adni, azzal a címszóval, hogy nem indokolt.


melleseg a gyógyszertárban elmondták, hogy csak úgy nem is vehetek vitamint a vérszegénységre, mert nem mindegy hogy vashiány okozza e, vagy egyéb B12, vagy folsav hiány, vagy akármi(az asszisztens pedig elküldött volna azzal, hogy vegyek vasat és viszlát)

2013. dec. 5. 10:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez fura. Nekem anno a nodoki irt receptre vasat...de kb. 4 hetente kellett hozza mennem. Nem ertem. Osszesen 4 uh a kotelezo. Nem a nodoki csinalja az uh-t? Hova kuld uh-ra?
2013. dec. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
a központi kórházba küld uh-ra, ott végzik
2013. dec. 5. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!