Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt, hogy nyitva van e a...

Azt, hogy nyitva van e a külső, ill. belső méhszáj ultrahangon meg tudja nézni az orvos v. csak vizsgálattal? 23 hetes vagyok, de még csak egyszer voltam sima vizsgálaton, mindig ultrahangon voltam. Ez baj?

Figyelt kérdés
2009. nov. 23. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:

már olvastam azt is, hogy igen, azt is, hogy nem!

Mikor Uh-on voltam, megkérdeztem a dokit, nekem azt mondja, UH-al nem lehet látni!

De már tényleg több kismamitól olvastam, hogy nekik így meg tudták nézni

39h km:)

2009. nov. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is megnézte, igaz nem hasival hanem hüvelyivel. A kézi vizsgálat biztosabb, 23 hetesen felesleges nézegetni, csak idegesítenéd magad rajta. Ha soakt görcsölsz-keményedsz, akkor indokolt a vizsgálat, de aha panaszmentes vagy akkor nem szeretnek "bolygatni", majd eleget vizsgálgatnak az uccsó 2 hétben.
2009. nov. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a méhszáj állapotát csak kézi vizsgálattal tudják megnézni.

Viszont orvoshoz menni érdemes többször, kb havnta szoktak, mert többféle vizsgálat is van, többféle vérvétel is, na meg a kiskönyvbe is kell minimum 4 pecsét az orvostól. Az orvos azt is tudja mikr milyen izsgálatot kell, vagy érdemes elvégezni. Én a 25. héten vagyok, de már kb 6X voltam az orvosnál is. Persze nem mindíg végez kézi vizsgálatot, van, hogy csak megbeszéljük az eddigi eredményeket.

2009. nov. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem jobban szereti uh-val nézni,és szerinte pontosabb is(hüvelyivel)Volt egy méhszájsebem 1,5 évvel a terhesség előtt,vigyáz a törékeny méhszájamra,azt mondta!Persze muszáj néha kézzel is megnéznie,mondjuk eddig 2*,és 38+1 hetes vagyok!ebbe a kenetvételek nincsenek persze benne!

De nekem egyszer 25 hetesen hasi uh-n is nézte a méhszájat,mondta is hogy 4cm!

De szerintem ezt is orvosa és műszere is válogatja!

2009. nov. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,Én is járok vérvételekre,védőnőhöz,meg orvoshoz is,csak nálunk a szakrendelésen meg a magánrendelésen nincs ultrahang gép.Csak az ambulancián van "külön épület" 3 hetente járok ultrahangra,és most mondta az orvos,hogy menjek majd el a szakrendelésre,gondolom vizsgálni akar,csak én félek a "turkálástól"
2009. nov. 23. 19:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem már többször is nézte uh-gal (minden hónapban,mert a magánrendelőjében van uh)eddig nem volt gond, de most már, hogy 30. hétben voltam nála nekem is kézzel vizsgálta meg (lehet, hogy az pontosabb)és ki is derült, hogy megrövidült a méhszájam.
2009. nov. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Idáig 1*voltam vizsgálaton,mikor levette a kenetet,akkor vizsgált is,és fájt,azért tartok tőle,de muszály lesz a babók érdekébe.Ugyanis ikreket várunk.
2009. nov. 23. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!