Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is érez/érzett viszketést...

Más is érez/érzett viszketést főként a kezén és a lábán (tenyér-talp, nekem spec. Térdig viszket a lábszáram is), meg a hasi tájékon? 30+4 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
Pár napja kezdődött el ez a viszketés, amit legfőképpen éjszaka érzek és igen kellemetlen. Azt olvastam, ez talán normális velejárója lehet a 3. trimeszternek, de aggódtam, hogy nehogy vizesedés miatt legyen, de a dokim szerint nem vizesedik a lábam. Van valami jó és hatásos gyógymód a viszketés ellen?
2009. nov. 30. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a talpam meg a tenyerem viszketett de nagyon éjszakánként.Sajnos kikellett bírnom végig.De szülés után 1 nappal a talpamon és tenyeremen kiütések jelentek meg.Remélem veled nem ez lesz mert borzasztó volt.De ha mégis akkor megírnád majd nekem,mert akkor még pár dolgot szeretnék kérdezni.

2009. nov. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, de a Kolléganőmnek ugyanez a tünet jelentkezett, és sajnos a 7. hónapban meg kellett szülnie a halott babát. Nagyon sürgősen menj Orvoshoz, és van ilyenkor valami speciális gyógyszer, amit azonnal el kell kezdeni szedni. Ragaszkodj hozzá.

Írd be a GOGLE-ba, hogy terhességi viszketés. Terhességi kolesztázis, azt hiszem ez a neve, de lehet, hogy nem így írják.

A Kolléganőmet is elhajtotta az Orvosa, hogy ez normális, másnap már megvolt a halott Babája.

Ne várj egy percet se. Én nagyon szorítok Neked, hogy semmi baj ne legyen.

És tényleg ne haragudj Rám, ezt csak azért írtam le Neked, nehogy veled is ez történjen.

Babe:(

2009. nov. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igaz en kulfoldon elek es itt mas a terhesgondozas de viszketo tenyerrel es talppal menni kell a korhazba. Vert vesznek es amit a masodik is irt majfunkciot neznek egy ugynevezett: Obstetric Cholestasis nevu betegsegre. Ez terhesseg eseten fordulhat elo amikor a maj sot ereszt a veraramlatba es az okozza a viszketest. Nagyon de nagyon ritkan fordul elo, hogy gond lehet. Nagyreszben a viszketes ARTALMATLAN csak kellemetlen velejaroja a terhessegnek. De nekem is kulon felhivtak ra a figyelmem, hogy ha ilyen fordulna elo menjek el vervetelre a korhazba es amig ki nem derul, hogy nincs gond addig megfigyeles alatt tartjak a babat es a mamat. Ahogy megvan a vereredmeny haza lehet menni. Par ora. Kb 100 esetbol 1 az amikor tenleg gond van de legtobbszor nincs semmi problema, csak az ember birja kenegetni es vakargatni. :(
2009. nov. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Kérdezhetek valamit?Gondolom már megszületett a babád.

2010. febr. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!