Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van-e valakinek arról vmi...

Van-e valakinek arról vmi tapasztalata, hogy a magzat 6 hét alatt csupán 3-4 hetet fejlődjön, ha előtte minden méret tökéletes volt?

Figyelt kérdés

36 hetes kismama vagyok. Tegnap voltam nőgyógyásznál, azt mondta, hogy a baba min. 2 héttel el van maradva az átlagtól, mind fej - és combcsont méretben. A 30. heti uh-on minden oké volt, nagyobbnak is mérte, mint az első lányomat abban a szakaszban. Szerinte azóta lelassult a fejlődés.

Múlt héten volt egy 6 napos hányás-hasmenés nálunk, kb. 3 kg-ot fogytam. Amit megettem, kijött. Gondolom nem kapott elég tápanyagot sem, de azóta pótlom folyamatosan.

Egyébként keringése és a magzatvíz mennyisége is jó, nincs probléma.



2014. jan. 8. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Az orvos mit mondott? Nekem a 30. hetin azt mondta, két héttel nagyobb a baba, most 34 hetesen meg, hogy egy héttel kisebb, de hozzátette, hogy az ultrahanggal mért adatok közel sem pontosak, így ha minden más rendben van, nem kell foglalkozni vele.
2014. jan. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, a nőgyógyászt kellett volna megkérdezni, de gondolom, ha baj lett volna, akkor szól.


nekem hol el volt maradva, hol kicsit idősebb volt a méretei szerint (nem lehetett, mert lombikbaba), itt még pár mm is rengeteget számít. ráadásul nagyon nagy súlyúnak is becsülték a babát uh alapján, túlhordtam, és mégis "csak" 3.300 g lett :)

folyamatosan hánytam a terhességem alatt, plusz nagyon szigorú diétát kellett tartanom (cukorbetegség miatt - nem terhességi).

2014. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Többször újramérte, de mindig ugyanannyi jött ki. Beszélt a méhen belüli retardáltságról (itt kicsit megijedtem), hogy azért nem áll fent, mert a keringés, magzatvíz tökéletes. Újraszámoltuk a heteket is, de nem számoltuk el.

Azt mondta, hogy nézessem meg más orvossal is, de csak hétfőre kaptam időpontot. Addig csak izgulok.

2014. jan. 8. 14:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy jártam a 32. hetes UH-n. Azt mondták, hogy 2 hét múlva kontrollálják, mert ilyenkor az számít, hogy a 2 hét alatt mennyit nő. Mivel nőtt eleget, így normálisnak mondták a babánkat, és egészségesen is született. A szonográfus azt mondta, azért kisebb, mert én is vékony, kisebb vagyok, ez már alkati kérdés lehet, de a fejlődés üteme megfelelő. Téged nem hívtak vissza?
2014. jan. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De megyek vissza oda is, de előtte kontrolláltatnom kell egy másik orvossal.

Nem hiszem, h a testalkatunk miatt lenne, mert teljesen normális testtömegünk van.

Azért nem értem, mert a 30. heti uh-on inkább volt nagyobb, mint kisebb a baba.

Egyébként az előző kislányom születése előtt 4 órával azt mondták uh-on, h 3450 g lesz a baba, aztán megszületett 3080-nal pár órával később.

2014. jan. 9. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!