Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diéta betartása mellet miért...

Diéta betartása mellet miért hízok mégis?

Figyelt kérdés

18 hetes vagyok.2. babámat várom,elsőnél toxémiás voltam és 23kilót híztam.ott nem figyeltem oda a táplálkozásra,viszont most igen.10kilóval kevesebbel kezdtem a terhességet(ennek ellenére is túlsúlyos vagyok.85kilóval kezdtem most)Védőnőm tanácsára kerülöm a cukrot és a szénhidrátot,de ennek ellenére már 6.5kilót híztam.Csalódott vagyok nagyon és meg is vagyok ijedve,hogy mi lesz velem így a végére..

Mit gondoltok,miért van ez?Volt már valakinél így?Mi a megoldás?


2014. jan. 28. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Le tudod írni, hogy kb. mit és mennyit eszel egy nap?
2014. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Reggeli pl: 1 cs falni jó virsli+1korpás zsemle 1pohár tej,vagy korpás zsemle vajkrém felvágott+1 kefír.ebéd csirkemell zöldségekkel vagy csirkecomb salival vagy rántotta vagy főzelék,uzsonna joghurt+1műzli szelet,vacsora korpás zsemle felvágottal vagy túró,+paradicsom + k.zsemle vagy kefír.Igazából az ebéddel vannak nagy gondjaim,mert sok mindent nem ehetek.nem eszek pl fehér kenyeret,rizst,tésztát,..nehéz változatos étrendet kialakítani így.Cukrot update édesítővel helyettesítem már kb 1éve.terhesség előtt update módszer szerint étkeztem.egy ideje nem eszem már a menüjüket,de nagyon gondolkodom hogy visszatérek hozzá,mert sokszor már rántottán kívül jobb nem jut eszembe ebédre
2014. jan. 28. 22:05
 3/8 anonim ***** válasza:

nem tudom, ki kellene számolni a szénhidrátot, nem túl kevés ez? (nem terhességi cukorbeteg vagyok, hanem "csak" cukorbeteg). A szénhidrátot nem szabad kerülni, hiszen ha a szervezet nem kap eleget, raktározni kezd, és az ugye hízás is lehet. Terhesen meg pláne nem szabad megvonni a szénhidrátot, csak "jó" ch-t kell enni...

A korpás zsömle nem túl jó... A Norbis édesítőben is van olyan, ami cukor amúgy (azt hiszem, a zéró talán).


vagy: nekem ugye a terhesség alatt is keményen tartani kellett a diétát, és mégis híztam 13 kg-t, ami víz volt. Az elején nem látszott, max a bokámon, de a végére már tényleg nagyon durva volt. A kórházból már mínusz 18 kg-val jöttem haza.

2014. jan. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Elméletileg napi 220gr szénhidrátot kellene ennem,ez 6x étkezés.mindent ehetek,de kerülnöm kell a mumusokat:tészta,fehérkenyér és társai,rizs..

Én nem tudok napi 6x enni.talán 4x max 5x..mert nem vagyok éhes..

Védőnő szerint vagy ilyen"fajta" vagyok vagy lehet akár cukor betegség is,ami ugye majd a 27.heti terhelésen kiderül.előző terhességemnél még épp rendben volt,úgyhogy nem tudom...

Mindenesetre nagyon zavar és fogalmam nincs hogy mit tegyek! :(

2014. jan. 28. 22:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha rám írsz egy privátot e-mail címmel, küldök neked mintaétrendet meg recepteket is :)

Remélem természetes édesítőt használsz.

2014. jan. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja és: nálunk 24 hetesen van a cukorterhelés, de engem már az AFPnél megterheltek!

Kérj a nőgyógyászodtól egy cukorterhelést, mert még csak most jön a java. :S


Olyan nincs, hogy valaki "ilyen fajta", gondolom nem dietetikus a védőnőd.


Próbáld kerülni az előre feldolgozott élelmiszereket, a tejtermékeket mérsékeld, mert csak üres kalória, akárcsak a vaj, margarin a szendvicsbe. És a füstölt dolgokat is nagy ívben kerüld, és minél sószegényebben étkezz, igyál is rendesen!


Szerintem napi hatszor felesleges enni, ötször bőven elég, de azt be kell tartani, akkor is egyél, ha nem vagy éhes és idő van! Meg fogod szokni hamar, nem egy nagy cucc :)

2014. jan. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát először is tisztázni kéne miért hízol:

vagy GDM, kérj a dokitól beutalót cukorterhelésre már most (nem kell kivárni a 26 hetet)-> akkor GDM-es diéta kell

vagy vizesedsz -> akkor meg más diéta kell


Első ránézésre elég kevés az a szénhidrát, amit eszel, biztos nincs 220g. Menj el az orvoshoz, beszélj vele, aztán ha minden rendben van, akkor még mindig beszélhetsz egy dietetikussal.

2014. jan. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A cukorterhelés mellett mindenképp csináltatnék inzulin terhelest is (lehet, hogy allamilag nem tudod kibulizni, csak maganuton), mert lehet hogy hatradolsz attol hogy jo a cukrod, de csak azert jo, mert eszeveszett sok inzulint termel a hasnyalmirigyed, hogy a cukrodat normal tartomanyban tartsa. En szules utan lettem inzulinrezisztens, ezt a betegeseget sajnos nagyon keves orvos ismeri, pedig minden tizedik not erinti.

Egy tanacs: reggel ne igyal tejet, semmilyen gyors felszivodasu szenhidratot nem fogyassz reggelire, mert ebben a napszakban csak lassan felszivodot tud jol toleralni a szervezet. A korpas zsomle szinten gyorsnak szamit, teljes kiorlesu kenyeret valassz, aminek a csomagolasan az osszetevok kozott elso helyen nem buzalisz, hanem valamilyen teljes kiorlesu liszt all. Es a zsirbevitelt is csokkentenem. Terhesseg alatt kb. 180 gramm szenhidratnal nem lenne szabad kevesebbet elfgyasztani, 5 etkezesre elosztva.

2014. febr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!