Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valakinek tapasztalat korai...

Valakinek tapasztalat korai terhesség alatt jelentkező magasnyomásról? Nagyon megijesztettek, nem is értem?

Figyelt kérdés
Szóval az történt hogy 1x 2x mértek 140 es vérnyomást terhesgondozáson. Megbeszéltük a dokival hogy mérem itthon és ha egyszer is 140/90 fölé megy megyek rögtön, belgyógyászatra ad beutalót kapok 24 órás vérnyomásmérőt és meglátjuk kell e gyógyszer. Tegnap és ma is mértem 144/ 102t és a /többször is 100 felett van. Bementem ott ma már 159et illetve 145 mértek elküldött a belgyógyászat helyett a másik kórház (klinikák) terhes ambulanciájára ahol a kis-könyvi eredményeim alapján semmi ellenerőzés nélkül kiírta a vérnyomáscsökkentőt. Dopegyt v 3*1 mérjem itthon továbbra is, Szénhidrát és sószegény fehérje dús diéta, jövő héten kontroll és vérvétel valami tox panel. Valamint azt írta a papíromra hogy veszélyeztette terhesség ez nagyon megrémiszt. 21 hetes vagyok mi lesz így még? Segítsetek bevegyem, menjek valaki másik orvoshoz? Mit tegyek ?
2014. jan. 30. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
háát, nem tudom. Én még csak most kezdema menetet, 10 hetes vok. Tegnap 140/90, azt mondták, ok, stressz meg stb. Ma 132/89, ezt is oknak mondta a doktornő, védőnő is. De sokszor szédelgek kb. 1 hete. Mondjuk én kövér is vok, 178/97 mindig magasabb volt a nyomásom. Ma pl. lehet, a hülye melegfront miatt. este migrénes fejfájásom is volt hányingerrel:( Szóval nálam ez a helyzet.
2014. jan. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Dopegytet szoktak írni a magas vérnyomásra, nyugodtan szedheted terhesen is.

Azt szokták mondani, hogy ha ebből a 3ból: magas vérnyomás, vizesedés, fehérje a vizeletben legalább 2 megvan, akkor fokozottan kell figyelni, mert gond lehet.

Szóval figyelj oda, nehogy befekvés legyen a vége.

2014. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Vizeletem rendben nèzik, vizesedès nincs, a vèrnyomàsom is itthon inkàbb 132-139 között mozog, orvosnàl mindig felszalad, a perem viszont mindig magas90-104
2014. jan. 30. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!