Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen fontos dolgokat kell...

Milyen fontos dolgokat kell magunkkal vinnünk ha eljön a pillanat?

Figyelt kérdés
35 hetes + 5 napos kismama vagyok és mindenkitől mást hallok hogy mi szükséges és mi nem.
2009. dec. 6. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! A legfontosabbak: betétek, jó sok bugyi (sima vagy eldobható), ásványvíz, papucs, hálóingek, törölközők, melltartóbetét, piperecuccok, köntös, olvasnivaló. A babának vigyél pluszba pelust (textilt is meg másikat is) mert nem mindig elég, amit adnak.
2009. dec. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia,akkor leírom,hogy én mit vittem be!

Mivel túlhordtam a babám,ezért be kellett feküdnöm vasárnap és kedden szültem!

Nálunk 3 napot kell benntölteni sima szüléssel,4 napot császárral,nekem 10 napot volt szerencsém benn tölteni,de az átlag napra írom le,hogy mit vittem be!


Hálóing,pizsama(lehetőleg gombos)3-4 db,

köntös 1db,

papucs 2 féle(zuhanyzós,sima),

melltartó 2(Szoptatós), melltartóbetét 10 pár,

mellszívót ott vettem a kórházban a csecsemősöknél 3000 ft-ért,

mellbimbókrém (Garmastan),

bugyik(sok),én vettem a kínaiban nagymamafazonút,nem túl szexi,de a hatalmas tenabetétet jól tartja,70 Ft volt darabja és még kidobni sem sajnáltam,mondjuk ajánlanak a Tenához eldobható bugyit,de az drágább,

Nagy csomag Tena betét(30 db),nekem kellett még egy csomag,

tusfürdő, fogkrém, fogkefe, evőeszköz, pohár 2 db, papírtörlő,intimtörlő,domestos kendő,WC papír,neken nagyon sok fogyott,zoknik 5 pár,

kispárna,mert annélkül nem tudtam aludni(pocakom alá

tettem amíg nem szültem meg,utána aludtam rajta)

Ja a törölközőket majdnem elfelejtettem82 nagy,2 kicsi)


Babának vettem egy 28 db-os Huggies újszülött pelenkát(Amúgy a korházban nálunk napi 5 db-ot adnak),

popsitörlőt,

5-6 db textilpelust(Pelenkázóra tetettem, mérlegre tettem,szoptatásnál a feje alá tettem,böfizéshez),szóval jó,ha több van belőle.


Ezeket egy utazótáskába raktam.


Ruhácskát,amiben hazahoztuk egy kis szatyorban otthon összekészítettem és rátettem a babhordozóra,amit apa hozott be a hazamenetel napján.


Szülőszobára egy kisebb papírszatyrot vittem,amiben volt,1 bugyi,1 hálóing,törölköző 1 nagy,WC papír zuhanyzós papucs,sima papucs, fél literes ásványvíz,ide csak tusfürő termékmintát vittem,fogkefe,fogkrém,köntös.


Plusz én vittem magammal hajszárítót,telefontöltőt,fényképezőgépet!Ami meg kellett még, azt a család behozta!


Remélem tudtam segíteni,jó hosszúra sikeredett ez a levél!


Minden jót!

2009. dec. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A szülőszobára érdemes egy kisebb csomagot csinálni, és először csak azt vinni: papucs, törölköző, tusfürdő, wc papír, fényképező, innivaló, ennivaló és még amit akarsz (illoolaj, zene....)

A kórházi 4 napra legalább 2 nagy törölköző, 1 kis kéztörlő, minden napra egy hálóing, tányér, pohár, evőeszköz, ennivaló, nasi, zsepi, tisztálkodási szerek, papucs fürödni, babának ruha (minden napra egy bady, rugi), betétek, fehérnemü.

Amúgy a férjed gondolom csak tud bevinni valamit, ha kell majd még.

2009. dec. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!