Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5+5 hetes terhes vagyok.3...

Vyron kérdése:

5+5 hetes terhes vagyok.3 pozitív teszt igazolja. Két napja voltam nőgyógyásznál akkor nem látott semmit hasi uh-n és tapintással sem tudta megállapítani a terhességet. Elkuldott laborra ahol pozitiv lett a terhessegi próba. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Aggódom, mert nem értem miért nem tudott semmit mondani. Tüneteim a fáradtság, menzesz elmaradasa, fáj a cicim is, de a melleimre is azt mondta hogy szerinte nem feszülnek.

2014. febr. 7. 06:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hasi ultrahangon még aligha látni valamit, nekem 6,5 hetesen csinált azt, de csak petezsákot látott, huvelyivel látta az embriocsomot, szikholyagot.
2014. febr. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
12. hét előtt hüvelyi uh-val szoktak vizsgálni. Hasi uh-n még nem is nagyon láthatott semmit 5 hetesen.
2014. febr. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
hasin nem csoda hogy nem látta, ilyenkor még csak hüvelyin lehet látni. ne aggodj az orvosnak ezt el kelett volna mondani, ezt tudnia kell hogy igy van.
2014. febr. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Lienah ***** válasza:

Osztom a többiek véleményét, hasin ilyenkor még semmi nem látszik. Nem is értem miért nem hüvelyit csinált. Férre ne érts, de anyám mesélt ilyeneket hogy a doki anno (amikor még nem volt UH) kitapizta a gyereket és sacc/kb-ra mondott valamit a 7-8. hónap magasságában, hogy milyen nemű....

Szerintem ne aggódj, jah és én elgondolkodnék egy másik dokin.

Jó babavárást:)

2014. febr. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

normális, hogy nem látott semmi, sztk-s helyeken borzasztó az UH minősége, általában még a 8 hetes UH-k is kritikán aluliak. Ne aggódj, minden rendben lesz.

Kézzel meg amúgy sem tudnak semmit se megállapítani, nekem 8 hetesen kézi vizsgálat alapján azt mondták hogy egy 20 mm-es petezsákom van ami nem élő terhességre utal, de azért elküldtek UH-ra. Másnap el is mentem akkor meg azt mondták mág 34 mm-es embrióm van, tökéletes szívműködéssel :) szóval ennyit a kézi vizsgálatról

19hkm

2014. febr. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Lienah ***** válasza:

Nem bántásból de hagy kérdezzem már meg, hogy ti hova jártok orvoshoz? Tippelem SZTK (csak mondom énis, szóval nem lenézés vagy ilyesmi), de főváros, város, vagy ha esetleg nem sértő, pontos helyet tudnátok írni??

Amúgy csak kiváncsiságból kérdezem, mert azt tapasztalom, hogy Bp-en kerületenként igencsak változó a felszereltség, minőség.

2014. febr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
János kórház sztk rendelésén modern megbizható hüvelyi uh van, nem kell külön uh-ra menni rögtön megcsinálják ott.
2014. febr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Orvosom magánrendelésén csak hasi uh van. Több + tesztem volt már, de a doki semmit nem látott, pedig a számításaim szerint akkor már elmúltam 6 hetes is. Másnap bementem hozzá a kórházba, ahol csinált hüvelyi uh-t. Már dobogott a babám pici szíve. Mint kiderült, a hátrahajló méhem hátsó részébe fészkelte be magát.
2014. febr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sztk-ban voltam. Most azon gondoljodom mikor lenne érdemes elmennem egy magán nőgyógyászhoz, mert ide nem szeretnék visszamenni kontrollra.
2014. febr. 7. 17:29
 10/14 anonim ***** válasza:

Minél hamarabb magándoki. Én is 5 hetesen mentem el. asi uh-t csinált, nem látott semmit, hüvelyivel is csak valamit. Jól rámijesztett, hogy hát ez semmi, meg pici... Pár nappal később magándokinál már szívhang is volt.

Szóval magán!

Boldog babavárást! :)

2014. febr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!