Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek meddig fog ez még...

Szerintetek meddig fog ez még így folytatódni?

Figyelt kérdés
9+3 hetes kismama vagyok, egy hete írtak ki táppénzre, mert van egy bevérzés a placentán és elkezdtem vérezni. Azóta szigorú ágynyugalomban vagyok, de még mindig nem múlik. Nem erős csak a wczésnél a papíron jelentkezik, az sem minden alkalommal. Nem gond az, hogy ennyi pihenés és fekvés után még mindig nem múlik?

2014. febr. 10. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Hormont is kellene,hogy kapj! Én utrogestan golyót kaptam.Tovább véreztem végülis,de a baba megmaradt.
2014. febr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elvileg a babával minden rendben van. Az orvos csak azt mondta, hogy feküdnöm kell, hormonról nem tett említést. Majd csak 2 hét múlva kell visszamennem hozzá.
2014. febr. 10. 13:59
 3/9 anonim ***** válasza:
A hormonpótlás szerintem is szükséges lett volna, nekem is szedni kellet bogyót a 12. hétig, hasonló gondok miatt. 2 hétig volt a tiedhez hasonló vérzésem.
2014. febr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2014. febr. 10. 15:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben a hormonpótlás nagyon egyéni megítélés kérdése, mert alapvetően a hematómán, ha az a 10. hét előtt jelentkezik, akkor nem segít ( 9-10. hét körül jelentkező hematóma oka lehet elégtelen progeszteron termelés, ezt megelőzően nem valószínű, így értelemszerűen nem segít a prog. pótlás. Önvédelemből sok orvos adja, mármint az egyéb nehézségek elkerülésére, de főként a tapasztaltabbak gyakran elhagyják.


Igazából egy ilyen vérömleny akár hetekig is ürülhet, sőt, egészen ijesztő mértékű vérzést is okozhat (ilyenkor jellemzően elönt a vér, és utána semmi - ettől is megmaradhat a terhesség). Mivel most a 10. hétben jársz, én elmennék egy magánrendelésre, és rákérdeznék a prog. pótlásra, hogy kizárjuk azt a vonalat a dologból, egyebekben meg sajnos csak az idő és a pihenés a megoldás.

2014. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kétszer voltam már emiatt az orvosom magánrendelésén (kutató szülész-nőgyógyász főorvos). Akkor azért annyira nem aggódok, meggyugtattál. Mégegyszer köszönöm.
2014. febr. 10. 15:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy helyesen jár el. :) Nyugalom, és minden szépet Neked!
2014. febr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem 5 hetig verzett ugyanigy mint neked...Csak a wc papiron volt,de ott mindig...

En sem kaptam semmilyen gyogyszert ra..Kulfoldon elek,es itt nem adnak ra semmit.Szigoru pihenest javasoltak.5.dik hettol kezdett el verzni,es a 10,dik hetre mulott el.

Pihenj sokat es ne idegeskedj,minden rendben lesz.

2014. febr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, jó volt egy konkrét példát is olvasni. Nálam a 7. hétben kezdődött és akkor van rá esély, hogy a 12. hétre elmúlik. Most nagyon nagy örömöt okoztál :)
2014. febr. 11. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!