Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség, étvágytalanság,...

Terhesség, étvágytalanság, fogyás?

Figyelt kérdés
gyakorlatilag semmilyen ételt nem kívánok, nem is igazán esik jól semmi. Alapban is vékony vagyok (és egy kicsit vegetáriánus, mert a húst nem szeretem), és most annyira aggódom, hogy pont amikor híznom kéne, tovább fogok fogyni. 9.hétben vagyok, félek, hogy így nem tudom megtartani majd a babát, vagy ez hülyeség?

2014. márc. 3. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:

először is: nem kell híznod, miért kéne híznod? A babádnak most még a szervei fejlődnek, egyáltalán nem igaz az a mondás hogy kettő helyett kell enni :)

nekem sem volt amúgy étvágyam, mert állandóan égett a gyomrom, viszont mivel mart a gyomorsav, magamba erőltettem töménytelen mennyiségű kekszet és kenyeret, ettől valamennyit híztam.

Szerintem a lényeg, hogy annyit és azt egyél, ami jól esik, szedd a terhes vitamint. A baba fejlődéséhez most elsősorban vitaminokra van szükség, amit a te szervezetedből von ki. A táplálkozás útján esélyed sincs annyi vitamint bevinni ami kell, tehát emiatt felesleges olyan ételeket magadba erőltetni, amitől rohansz ki a wcre. Szedd a vitamint, és napi 5-ször egyél, keveset, amennyi még jól esik.

Ez az állapot hamar elmúlik, a 12. hétre kutyabajod sem lesz utána meg úgy elkezdesz falni mindenfélét, hogy ihaj :)

2014. márc. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak átmeneti állapot.Én fogytam az első 3-4 hónapban,után kezdtem el hízni,ahogy ya babám igazából elkezdett gyarapodni. A teljes vega étrend viszont nem ajánlott! A vasat valahogy pótolni kellene,főleg hogy vékonyka is vagy,ne hogy vérszegény legyél.Jön a tavasz,sok nyers zöldség,néha azért egy kis pirított,vagy főtt csíkokra vágott csirkemell,friss salátákkal,kimondottan tápláló étel.Nem kell a sült marhahúst falni kenyérrel. :D De azért figyelj oda,hogy elég fehérje,vitaminok,vas és szénhidrát kerüljön a szervezetedbe.Gratulálok,nyugodt babavárást kívánok!
2014. márc. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, meg a bíztatást :) nem vagyok teljesen vega, tojást, tejféléket, halat nagyon szeretem. eddig legalábbis nagyon, most gondolni se bírok rá :P reménykedem benne, hogy nemsokára minden húsfélét kívánni fogok, mert tudom, hogy fontos lenne!
2014. márc. 4. 08:16
 4/5 anonim ***** válasza:
tojást sokat kell enni, mert DHA zsír van benne, ami felelős az agysejtek kialakulásáért. De lágy tojást vagy félig főtt otjást ne egyél. Nyers halat sem szabad
2014. márc. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
rendben :) köszi!
2014. márc. 7. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!