Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetesen menjek védőnőhöz?

Hány hetesen menjek védőnőhöz?

Figyelt kérdés
2014. márc. 4. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
8-9. Vérvételre beutalót ad, aminek a 12. hétre meg kell lennie. Úgyhogy ezzel kalkulálj.
2014. márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én a 9.-en voltam először

a 10-11-ig mindenképpen érdemes

2014. márc. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 8 hetesen mente, de engem nem küldött vérvételre. Mit néznek olyankor?
2014. márc. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 8 hetesen mentem a dokimhoz,semmi papírt nem adott,hogy bizonyított legyen a terhességem.Kérdeztem,így hogy menjek a védőnőhöz,azt mondta sehogy.Felesleges. Még el is mehet a baba...Ő nem szokott papírt osztogatni,adott beutalót 12 hetes UH-ra,és vérvételre,ha addig marad a gyerek,akkor azzal a papírral jelentkezzek a védőnőmnél.Így tettem.
2014. márc. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A védőnő nem tud beutalót adni, csak háziorvos, vagy nőgyógyász. Viszont kaptam egy gondozási tervet, abban leírt mindent, hogy hányadik héten milyen vizsgálatra kell mennem. Ezzel mentem a háziorvoshoz, és megírta a szükséges beutalókat. Ha nőgyógyászhoz mész vissza, ő is megírja.


Az első vérvételnél sok mindent néznek:

-általános vérkép, vizelet

-terheléses vércukor

-Rh+ellenanyag

-Wasserman vizsgálat (szifiliszt meg még valamit szűrI)

-Hepatitis B vizsgálat

-Toxoplazma...

más most nem jut eszembe. Ha a védőnő nem ad semmilyen papírt, akkor inkább nőgyógyásszal írasd meg a beutalókat, ne a háziorvossal, mert ő jobban képben van.

12. hétig kell megcsinálni. (szerintem jó, ha addigra az eredmény is megvan).

2014. márc. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nálunk a védőnő adja a beutalókat.
2014. márc. 4. 13:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is a védőnők adják a beutalokat. Engem az orvos 10. héten küldött. Adott egy leletet amin rajta volt h terhesség bizonyitott és ezzel el kellett mennem a védőnőkhöz akik lemértek kikérdeztek kiskönyvet ill az első beutalokat adták.
2014. márc. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor menj el amikor nőgyógyászhoz voltál és igazolta a terhességet. Engem addig nem fogadott ameddig nem tudtam papírt mutatni a terhességemről. Addig nem állíthassa ki a kis könyvet mert te azt mondod hogy már pediglen terhes vagy. A vérvételre a beutalót a védőnő adja ki amit a háziorvossal alá kell íratni és le kell pecsételtetni :)
2014. márc. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!