Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tartalmaz a kombinált teszt?

Mit tartalmaz a kombinált teszt?

Figyelt kérdés
Miért lett fizetős ez a fontos teszt? az afpt miért nem szüntetik meg ha úgy is sokszor téves az eredmény?
2014. márc. 13. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez mind mint jó kérdés :) Úgy tudom már sehol nem csinálnak afp-t olyan elavult.

Nekem volt kombinált tesztem. Mi egy magánklinikán csináltattuk, ott volt uh is ahol teljesen átnézte a doki a babámat, mindent megnézett nemcsak azokat amiket sztk-ban néznek. Szóval Utána volt vérvétel itt a Down kór és Edwarsd kórra egy százalékot adnak meg.

2014. márc. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kombinált teszt: az uh + a vérvétel.

Az uh kötelező és ingyenes - ha megelégszel az sztk-sal.

A vérvétel nem kötelező 35 éves kor alatt, és ha jól tudom, mindig is fizetős volt. Azt nem tudom,h a 35 év felettieknek is kell-e fizetniük.

Az afp kötelező. Igaz,h már elavult, de sztem pont azért van még, mert nem mindenki csináltatja meg a kombinált teszt vérvételi részét. Pl. a húgomnak is csak uh volt + az afp.

2014. márc. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
SZTK-ban csinálnak afp-t még most is.A kombinált és integrált teszt nem kötelező,gondolom ezért fizetős,viszont pontosabb,mint az afp.A kombinált teszt a Down és Edwards szindrómát szűri,annak valószínűségére ad meg egy értéket.Ha az túl alacsony,akkor lehet menni magzatvíz vizsgálatra.Az afp érték a nyitott gerincre is utalhat,ezt a kombinált teszt nem szűri.Az ultrahang magában kevés,ezért szokták kérni az afp-t (és) kombinált tesztet.
2014. márc. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Az AFP-t hogy sehol sem csinálják azt úgy értettem, hogy külföldön, de ezt csak olvastam és csak az lemaradt :)

Igazából egyik teszt sem 100%. HIába jön ki egy nagyon jó arány, az csak egy arány.

Én már inkább a magzatvíz vizsgálatba hiszek. Sajnos egyre több esetet hallok, hogy minden eredmény jó aztán mégsem..... vagy pont a magzatvíznél derül ki, hogy baj van.

De én is csak a kombinált tesztet csináltattam meg és persze az afp-n is voltam, pocakot nem szúrattam.

2014. márc. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Magzatvíz vételt csak akkor csinálnak,ha muszáj,mert van vetélési kockázata.
2014. márc. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!