Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes köldökzsinórvért vetetni?

Érdemes köldökzsinórvért vetetni?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert ha egy gyereknek bármiféle baja is van és nincs levetetve a köldökzsinórvére, nem ugyanúgy rendelkezésére állnak a vérbankok és ha van megfelelő donor, akkor kaphat?

2014. márc. 17. 13:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem érdemes. A konkrétan ezzel foglalkozó orvos sem veteti le a saját gyerekeinek, vajon miért? Mert nincs értelme:

http://www.youtube.com/watch?v=WtKD6HNhCj4

2014. márc. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%
Nem. Ha szamitogep elott leszek, linkelek egy oldalt.
2014. márc. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Mi egyik gyerkőcnél se vetettük le.

Sokszor van emiatt bűntudatom, sz.r szülőnek érzem magam, de reménykedem abban, hogy talán minket a sors megkímél olyan betegségektől, amihez az őssejt szükséges vagy elengedhetetlen.

A nővéremék levetették az unokaöcsém születésekor.

Nekik kifizették a 550.000 forintot (akkoriban annyi volt), viszont tudom jól, hogyha nem fizették volna helyettük, akkor nem vetetik le.

Számtalanszor megkaptam már tőle, hogy milyen hü.ye vagyok, hogy ez mennyire fontos.

Én mindig azt mondom neki erre, hogy ő sem tudta volna összekaparni rá a pénzt, ha nem fizetik ki helyette.

2014. márc. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én most várom a második lányunkat és mindig motoszkál bennem, hogy nehogy ezen múljon, ha valamelyik gyerekem megbetegedne, mert nem bocsátanám meg magamnak :(
2014. márc. 17. 14:00
 5/19 A kérdező kommentje:
Rendben, várom az oldalt.
2014. márc. 17. 14:01
 6/19 anonim ***** válasza:
Mi levetettük. Anyagilag megoldottuk és így vagyunk nyugodtak. Az esélyt megadtuk, ha ne adja az ég kellene.
2014. márc. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Csak felmerült bennem, hogy pont a szülőkre róják ezt az óriási lelki terhet, hogy ha még adósságba is veri magát, de ezt meg kell tennie a gyerekéért = óriási üzlet.
2014. márc. 17. 14:13
 8/19 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Mi nem vertük adósságba magunkat, nyilván ha nincs rá pénz, akkor nincs és kész. Viszont, így hogy volt, számunkra nem volt kérdés. Az orvostudomány gyorsan fejlődik, ami ma nem lehetséges, 2 év múlva már igen. Mindemellett remélem, hogy sosem lesz rá szükségünk. Ha nincs rá pénzetek, lelkiismeret furdalásod ne legyen, mert tényleg drága (bár részletfizetéssel már nem annyira vészes és elég jó akciók is szoktak lenni, érdemes utánanézni).
2014. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
27%
Az orvostudomány gyorsan fejlődik. Pont ezért lehet már vérből is őssejtet nyerni, nem kell hozzá köldökzsinór vér. Ha egy betegség genetikai eredetű (a legtöbb az, amit gyógyítani próbálnak vele), akkor pedig felhasználhatalan, hiába is van. Külföldről beszerezni pedig pont annyiba kerül, mint feleslegesen tároltatni a sajátot. Az egyezés sokkal nagyobb hátrány, mint előny, rokoni kapcsolatban is. Extrém ritka, hogy bármire is használható legyen.
2014. márc. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nézd, 9-es. Mi így döntöttünk, Te másképp, a saját gyerekemért én felelek, a Tiédért Te. Én nem akarlak Téged meggyőzni, a Kérdezőnek válaszoltam és nem másnak, vitába semmiképpen sem fogok belemenni. Szép napot mindenkinek.
2014. márc. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!