Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Könnyű elkapni a toxoplazmát...

Könnyű elkapni a toxoplazmát terhesen? Vannak cicáink, kutyáink. Világ életembe simogattam, puszilgattam őket ettem mosatlan és nyers dolgokat és mégsem fertőződöm meg.

Figyelt kérdés
12 hetes vagyok,6. héten csináltattam tesztet, negatív volt, most azt mondta a doki, hogy szerinte teljesen felesleges. Ha nem nyalogatom a cicákat. Minden után (cicasimi után is) kezet mosok. (már sebes a kezem a sok kézmosástól) Nagyon megmosok mindent. Mi a véleményetek? Ki hogy jár el, vagy járt el korábban? Köszönöm előre is

2014. márc. 25. 15:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Hát nekem állatorvos barátnőm, aki korábban macsakmenhelyen dolgozott, mikor terhes lett, mindig gumikesztyűben nyúlt az állatokhoz, mert ő sem kapta el addig, még is elkapta terhesen.
2014. márc. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
6%
mi egyböl megváltunk a cicátol, a párom "kicsit" félt, igy elajándékozta a cicát..
2014. márc. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 31 hetes vagyok,világéletemben volt macskám.

Most 5 cicánk van (mind befogadott,mások által kidobott -értsd reklámszatyorban talált- vagy ilyen-olyan úton megcsonkított állatok)

A világ leghálásabb macskái.Oltva,féregtelenítve vannak,rendszeresen fürdetni is szoktam őket.

Én egyáltalán nem féltem ettől,elajándékozni pedig eszem ágában sem lett volna.Kertes házban lakunk,tehát az alomcsere nem téma.

Én azt mondom,hogy szerintem nem kell ettől annyira félni.Ha rendszeresen oltott, "karbantartott" macsekról van szó,én biztosan nem aggódnék tovább,főleg,ha a szűrés eredménye is jó.

Csináltattam én is tesztet,negatív lett mindkétszer.

Boldog babavárást Neked!

2014. márc. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm 31.heteske :) ebből a szempontból azt hiszem ugyanolyanok vagyunk, mert én is mindig befogadtam a kis szegényeket. 2 kinti cica van és 2 ki-bejáró. A két kintit nem én gondozom, de akiket szeretgetek és bejárnak azok rendszeresen oltva féreghajtva.

Annyit esetleg mondanál még, hogy mikor csinálták neked. Tehát hanyadik hetekben?

köszönöm

2014. márc. 25. 16:25
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is vannak cicáink, szintén simi-puszi volt. Nehéz megállni, de nem puszilgatom őket, az almot nem én takarítom, állatorvos ajánlása alapján 3 havonta féreghajtót kapnak terhesség alatt. Kinti-benti cicók. Nődokim azt mondta, mossak kezet utánuk, nyaktól lefelé érintkezzek csak velük. Az elején velünk aludtak, amíg nem tudtam, hogy terhes vagyok, most már a szobába nem jöhetnek be, de házba igen. Nálunk akinek nincs védettsége a toxoplazmáta, minden vérvétel alkalmával nézik. Utoljára a 32 hetesen. 36 hkm
2014. márc. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Félreérted a dolgot. Nem arról van szó, hogy terhesen könnyebb elkapni, a megfertőződés kockázatát semennyire nem befolyásolja a terhesség. Az a gond, hogy ez a betegség csak terhesség alatt veszélyes, tehát ha még nem estél át rajta, és esetleg a terhesség alatt kapod el, az nagyon veszélyes a babára nézve. Ezért kell a terhesség alatt négyszer is szűrni, hátha esetleg közben megfertőződtél, mert az viszont gond. Nem egészen értem, hogy mire mondta a dokid, hogy felesleges. Ha még nem estél át rajta, négy szűrés van a terhesség alatt, és kész, nem a dokid dönti el, hogy ez felesleges-e, vagy akkor meglehetősen felelőtlen. Egyébként én úgy tudom, hogy a macska ürülékétől, és a nyers húsfélék fogyasztása miatt lehet elkapni ezt a betegséget. Ha nem te takarítod a macskaalmot, kerülöd a nyers húst, és tényleg alaposan megmosol mindent, akkor nem lesz gond.
2014. márc. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A doki ezt mondta, hogy ha pontosan ezekre odafigyelek nem lehet gond. Gondolom ezért mondta, de mindenképp kérem.
2014. márc. 25. 17:56
 8/21 anonim ***** válasza:

A 31 hetes "sokmacskás" vagyok:

Az első vérvétel nálam a 12.héten volt,azzal együtt csinálták az szűrést is.Illetve 16 hetes helyett 18 hetesen vettek vért(akkorra kaptam időpontot)

Mindkét vérvétel előtt szólnom kellett a háziorvosnak,hogy a beutalóra írja rá,hogy a toxoplazmát is nézzék.(azért a háziorvos adta a beutalót,mert a védőnőt már az elején le kellett mondanom)Fizetni is kellett érte,1-2 ezer ft volt,ha jól emlékszem.

2014. márc. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
9 éve van macskám, kutyám, évekig állatmenhelyen voltam segítő, mégsem kaptam el ezt a fertőzést. Aztán mikor terhes lettem, az első vérvételkor kértem, hogy nézzenek toxoplazmát is. Mindenki kinevetett, hogy minek, már tuti átestem rajta. Azért én ragaszkodtam a vizsgálathoz és jött is a hidegzuhany: friss toxo fertőzés! Soha nem fog kiderülni, pontosan mikor és honnan kaptam el, de nagy valószínűséggel nem a 9 éve lakásban tartott macskámtól. Emiatt tartom butaságnak kirakni a saját macskát, amikor egy nő terhes lesz. NEM CSAK a macska terjeszti!
2014. márc. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

de egyébként még annyit nem értek, hogy mit jelent, hogy friss? Tehát ha mondjuk 4 hetente szűrik és ugye kijön, hogy negatív és nincs most friss fertőzés....

Mi van, ha pont a vérvétel utáni napon szedem össze? Az elég, hogy akkor utána megint pá hét után nézik?

2014. márc. 25. 18:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!