Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamáknál mennyi idő alatt...

Kismamáknál mennyi idő alatt alakul ki védettség az influenza elleni védőoltás beadását követően?

Figyelt kérdés
Rémeket látok. :S Egy barom tegnap a buszon úgy köhögött, hogy nem tette a szája elé a kezét, látszott rajta, hogy nem a torkán akadt csak valami, hanem nincs túl jól. Amikor észrevettem azonnal magam elé tekertem a sálam, mögöttem ült, láttam, hogy már vigyorogva köhög... 9 napja kaptam meg az oltást...
2009. dec. 17. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
14 nap, azaz 2 hét kell a védettséghez mindenkinek. De fokozatosan alakul ki, szóval már 9 nap után is (hülye szó, de) védettebb vagy mint az, aki nem oltatott.
2009. dec. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kb. 2 hét a teljes védettség kialakulása, De, a védőoltás is "csak" 80 %-ban védi kis, hogy megbetegedj. Annyi előnye van, hogy ha esetleg mégis elkapnád, enyhébben mennekmát rajtad a tünetek.

Legalábbis nekem a nőgyógyász és a védőnő is ezt mondta.

2009. dec. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy 2 hét kell a védettségig.

És az ÁNTSZ honlapján és egyéb komoly helyeken is az van írva, hogy kb. 80%-os a védettség.

/Tehát aki oltatott, annak is ugyanúgy védekezni kell(ene). Kézmosás, stb, de erre igyekeznek is felhívni a figyelmet, hogy együtt az oltás és a higénia ami véd, ami korlátozhatja járványt./

2009. dec. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Viszont szerintem jóval enyhébb lefolyású a betegség, ha mégis elkapod.
2009. dec. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, azt mondják.

Remélhetőleg a 9 nap alatt már elég védettség alakult ki! És lehet, hogy csak erős dohányos volt az az ember...

2009. dec. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi. A kézmosás mániákus maióta babát várok. :) És ott volt a sál is, remélem ha eddig elkerült ezután is el fog. Hozzá tartozik, hogy jó hideg van.
2009. dec. 17. 14:00
 7/8 anonim ***** válasza:
2 7
2009. dec. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyan úgy két hét, mint ha nem lennél terhes.

34 hetes km

2009. dec. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!