Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gravida okozhat kiütéseket?

Gravida okozhat kiütéseket?

Figyelt kérdés
Pár napja szedem a gravidát, és elég rövid időn belül jöttek a bőrtünetek, viszket mindenem, az arcomon pedig horzsolás szerű piros, fájó foltok jöttek ki. Okozhatja a vitamin? Milyen orvoshoz menjek, hogy kiderüljön pontosan mi okozza? Volt már ilyen vkinek a gravidától?

2014. márc. 25. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megtörténhet, h valamelyik összetevőjére allergiás vagy. Nekem egyszer történt olyan, hogy egy vitaminkészítménytől viszketett a combom és lettek pöttyök rajta. Valószínű, hogy nekem a tabletta bevonatától lehetett. Én kihagytam pár napot, akkor elmúltak a pöttyök és a viszketés is, utána megint bevettem, hogy lássam visszajön-e a viszketés és igen, visszajött. Én így győződtem meg róla, hogy biztos ettől a készítménytől van.
2014. márc. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Sya.

Igen viszketest kiutest csinal a gravida sajnos ezekszerint alergias vagy ra.

En is alergias vagyok ra ugy viszkedtem mindenhol es pici piros foltok jottek ki rajtam a nodokim mondta hagyam abba mert sulyos alergias reakciot hozhat ki aki nem birja.szoval ne szed tovabb.

Keres egy masik vitamint.

2014. márc. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!20 hetes terhes vagyok es mostanra letettem arrol hogy terhesvitamint szedjek...

Harmadik fajtatol kapok kiutest,ugyhogy bar elottem mar leirtak ,siman lehetsz allergias valamelyik osszetevojere...

2014. márc. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, ez tényleg allergia sajnos :( Most azt se tudom mit csináljak a vitaminokkal, 90 db-os kiszerelés, 3-at szedtem be csak.


Van a Hipp Natal nevű szirup kismamáknak, elvileg csak természetes összetevők vannak benne, szerintem olyat veszek legközelebb, nézz utána, hátha szimpatikus neked is :)(kalcium és magnézium nincs benne, azt pótolni kell)

2014. márc. 27. 09:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Hat nem tudom...en vettem mar ter,eszetes osszetevokbol is vitamint,de az is kiutott,es utoljara zselecukros kiadasban is de mindegyik kiutott.Neke is itt van egy rakat 90 szemes kiszereles es mindegyikbol hianyzik max 10 szem...Ha gondolod probalj ki egy masikat,de ha az sem mukodik szerintem hagyd a fenebe...En anno a 2 fiamnal semmit sem szedtem es gyonyoru nagy babaim szulettek...Most gondoltam mar idosebb vagyok igy szedni akartam,de nem megy...

3-as voltam!

2014. márc. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért szeretnék mindenképp szedni valamit, mert ételérzékenységem (intolerancia) van, tehát tejtermékeket és gabonaféléket egyáltalán nem ehetek, és félek nehogy emiatt hiány alakuljon ki. Nálad is az jutott az eszembe, lehet, hogy valamire allergiás / érzékeny lettél, utána kéne járni mi okozza a gondokat. Nálad hány nap alatt múltak el a kiütések?

Nálam a végtagokról a kis pöttyök elmúltak-bár időnként még viszket, viszont az arcom még mindig tök piros és fáj és viszket és tök rossz, pedig 3 napja már nem szedem!

2014. márc. 28. 06:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Hat akkor tenyleg szedj valamit...Abszolut semmilyen tejtermeket nem birsz?

Nekem kellett 1 jo het mire elmult...A legtobb a torzsemen volt,es az esti melegvizes zuhany utan olyan voltam mint egy gomba,mert a meleg viz megjobban elohozta.

szedj egy kis calciuomot az segit,es raadasul jo a csontoknak is.Mielobbi gyogyulast kivanok!

2014. márc. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Igen, a meleg víz nekem is jobban előhozza. Sajnos semmilyen tejterméket nem bírok, mert nem a laktózzal, hanem a tejfehérjével van a gond. Köszi a tanácsot, pont az ételérzékenység miatt gyakran szedem a kalciumot, hogy pótoljam amit nem vihetek be a tejtermékekből :) Tegnap voltam bőrgyógyászaton, elég szűkszavú volt a doki, csak annyit mondott, hogy vagy allergiás vagyok a gravida valamelyik összetevőjére, vagy ha nem múlik el pár napon belül, akkor más okozza a bőrirritációt. Írt ki krémet is.
2014. márc. 29. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!