Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2014 novemberben szülök. A...

2014 novemberben szülök. A GYED megállapításához pontosan melyik időszakot nézik h mennyi volt a bruttó bérem?

Figyelt kérdés

A szülést megelőző 12 hónap? A megigénylést megelőző 12 hónap? Vagy a 2013-as béremet?

Előre is köszönöm!



2014. márc. 27. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
A 2013 év jövedelmét nézik.
2014. márc. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az igénylést megelőző évet nézik normál esetben, ha van 180 bérezett nap. Tehát, mivel te 2015-ben fogod a gyedet igényelni, így a 2014-es évet nézik a gyed összegének a megállapításánál, ha lesz 180 bérezett napod.

A tgyást viszont a 2013-as béredből nézik.

2014. márc. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tegnap is volt egy ilyen kérdés, és abban sem sikerült dűlőre jutni. Úgy látom a mainál sem sikerül. Tudna olyan válaszolni aki ért is hozzá, és biztos benne? Én ugyanígy vagyok, én is novemberben szülök, és én úgy tudom a gyedhez, hiába csak 2015ben igénylem, a szülés időpontját veszik figyelembe, tehát 2013-at veszik alapul. De nem 100 % csak olyan 90, a könyvelőm mondta. Várom a további válaszokat én is...
2014. márc. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Ezt találtam egy hivatalos oldalon: "Ha az igénylő a gyedre való jogosultság kezdő napján fennálló* jogviszonyában a gyed jogosultság kezdő napját megelőző naptári évben rendelkezik legalább 180 nap figyelembe vehető jövedelemmel, akkor a gyed összegét ezen jogviszonyban, a megelőző naptári évben elért jövedelem alapján kell megállapítani." Tehát úgy tűnik, hogy a 2014-es jövedelem alapján állapítják meg, mivel 2015-ben igényeljük meg a GYED-et. :)

2014. márc. 27. 12:48
 5/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, biztos, hogy az igénylést megelőző évet nézik!! A Kérdezőnél a 2014-es év átlaga lesz a gyed alapja, ha lesz 180 bérezett napja. Ha nem lesz 180 bérezett napja, akkor a kedvezményszabály lép életbe és az előző ellátás alapja lesz a gyed alapja. Mivel az előző ellátás a tgyás, így ebben az esetben a tgyás alapja (2013-as bruttó átlagbér) lesz a gyed alapja is. Tehát, ha pl. májusban a Kérdező táppénzre kényszerülne menni, akkor sajna a 2013-as bér lesz a gyed alapja, mivel a tgyásé is az lesz. Mindenképpen dolgozni kell idén 180 napot, úgy hogy egy nap táppénz sincs benne.
2014. márc. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!