Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kora terhességben nem vigyázta...

Kora terhességben nem vigyáztam magamra. Ugye emiatt nem lesz baja a babának?

Figyelt kérdés

7 hetesen tudtam meg hogy terhes vagyok, nem is sejtettem h az lehetek ezért nem vigyáztam magamra, elég sokat ittam cigiztem, még egy csúnya verekedésem is volt. Aztán mikor megtudtam h mi van, nem akartam megtartani, nagyon sokat idegeskedtem.

Amikor mégis ugy döntöttem h megmarad, leszoktam a cigiröl, nem ittam azóta, próbálok vigyázni. Uh- eddig nem vettek észre semmi rendellenességet, de most h közeleg a szülés aggódom h egészséges lesz e a babám, ugy tudom az első hónapok a legfontosabbak a fejlődésében.

37 hetes kismama


2009. dec. 18. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

És most 37 hetesen már mit akarsz csinálni? Most már hogy úgy döntöttél meg tartod és valószínűleg világra is jön, tök mindegy. Ezen felesleges aggódnod.

Ha baja lesz a babának, nem biztos hogy az életmódód miatt, akkor meg mindent megteszel, hogy teljes életet élhessen. Vannak korai fejlesztők, te is sokat foglalkozhatsz vele, fejlesztheted. Úgyhogy ezen sem kell aggódnod.

De ha nehézségei lesznek pl a tanulással, jusson eszedbe, hogy esetleg az ennek köszönhető és ne agyon verd vagy lehülyézd stb, hanem segíts neki és foglalkozz vele sokat és akkor még sokra viheti az életben, legjobb példa erre Einstein pl.

2009. dec. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Sok olyan drogos vagy alkesz kismami van,aki egészséges babát szül!Attól hogy a legelején nem vigyáztál magadra,a baba attól lehet makkegészséges!

Remélem a picidet nem fogod majd verni!:(

2009. dec. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja a babádnak, érzi, hogy nagyon szereted! A 7. hét még tökéletes a fordulóra és az óvatosság bevezetésére, más is többnyire akkortájt tudja meg. Drukkolok, jó anya leszel, érezni szavaidon! Ne aggódj!
2009. dec. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyugi! Én sem tudtam (ahogyan még sok-sok kismama rajtunk kívül), hogy babát várok az elején, nyaraltunk és hát cigi, egy kis ital, jó nagy felfázás, és hál Istennek minden ok!!! Három éves teljesen egészséges okos gyerkőcöm van!!! Még genetikusnál is voltunk, de az még csak rontott a helyzeten... Ha valami baja lenne a babádnak, az már rég kiderült volna!!! Nem lesz semmi baj, mert az elején a "mindent vagy semmit" elve érvényesül, azaz, ha károsodik a baba, akkor meg sem marad. Most már csak azzal árthtsz neki, ha ideges vagy, úgyhogy nyugi, nyugi, nyugi!!!
2009. dec. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2009. dec. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

mííí? mért verném meg?


21 éves vok

2009. dec. 19. 13:29
 7/8 anonim ***** válasza:

enis eleg keson tudtam meg hogy terhes vagyok es nem vigyaztam magamra.inni nem itam de viszont cigiztem es a 24 orabol 25-ot dolgoztam es megsincs semi baja a babanak.es azert nem kene le hordani a masikat mivel hogy senki nem tudja meg mar elso nap hogy terhes hogy vigyazhason magara(ez azoknak szol akik csunya valaszokat irtak)

23 hetes kismama

2009. dec. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert a hiperaktív gyerekeket, akik mindent tönkretesznek és kezelhetetlennek tűnnek, gyakran verik, mire segítséghetz jutnak.

A tanulási nehézségekkel küzdőket is gyakran verbálisan bántalmazzák, mire rájön anyuka hogy nem hülye a gyerek és nem azért nem tud pl olvasni, számolni stb mert lusta vagy nem figyel hanem egyszerűen ezen képességek hiányában van.

És gyakran látok az utcán anyukákat akik rángatják meg üvöltöznek a gyerekkel. netán meg is ütik őket.

Úgyhogy ez egy létező probléma.

2009. dec. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!