Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy szedjem hány óra szünetek...

Hogy szedjem hány óra szünetekkel a C vitamint, vasat, femibiont, doxiumot, vigantolt?

Figyelt kérdés

már elfelejtettem mit mondott a doki, hogy mit kell későbbre tenni, nem a nem tudom mi mellett bevenni.


a Doxiumot a lepény érettsége miatt kaptam, vérkeringés javító

a Vigantol D vitamin, asszem a baba csontfejlődésére


a köv adagokban szedem:


napi 1 - C vit 1000mg

napi 1 - Femibion pár

3x1 - Vas

1x10 csepp - D vit (de ez csak heti két nap, de azt a napot nézzük, amikor ez kell)

3x1 - Doxium


2014. ápr. 15. 16:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Bocsi, kicsit off! Nem elég egy sima kismama vitamin? Miért kell ennyi mindent szedned? Rossz a véreredményed? Beteg vagy?
2014. ápr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

minden kismama átmegy a terhesség alatt vérszegénybe, erre mindenki kapa terhes vitamin mellett vasat


a D vitamint is alapként írják fel orvosok, amikortól már mozog a baba, a terhes vitaminban vagy nincs, vagy kevés


a Doxium meg ott van, akinek érik a lepénye, azt jelenti kevésbé látja el jól a babát, ezért serkentik a vérkeringését (ha már teljesen érett, akkor már absz nem klátja el a babát, akkor köv. be a szülés)

2014. ápr. 15. 16:51
 3/28 A kérdező kommentje:

szóval egy terhes nőnek akkora vitamin szüksége van, amit tápanyaggal lehetetlen bevinni


(pl a napi jódszükséglet 10 tojás sárgájában van) lehetetlen ennyiket enni napi nszinten

2014. ápr. 15. 16:53
 4/28 anonim ***** válasza:
én simán megbírok enni 10 tojást
2014. ápr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ! Én is kismama vagyok, 23 hetes terhes vagyok a második babámmal. Soha nem említette ezeket a vitaminokat egyik orvosom sem. Csak a kismama vitamint ajánlotta. Jövő héten megyek a nődokihoz, megkérdezem, hátha nekem is szednem kellene valamit. Írni fogok, hogy mit mondott.
2014. ápr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

A D-vitamin nem alap. A vérszegénység sem elkerülhetetlen. C vitamint se szoktak előírni kötelezően (persze célszerű szedni).


Konkrét sorrendet nem tudok mondani, csak annyit, hogy a vasat (és a femibiont, amiben szintén van?) lehetőleg a többitől külön vedd be, mert a vas lassíthatja a felszívódást.

2014. ápr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

vérvételből kiderül a vérszegénység. ez szinte totál alap dolog minden várandósnál.

a babád meg valahogy már mozoghat, ott meg a d vitamin lenne az alap dolog..


a 10 tojásra visszatérve, kétlem hogy utsó előtti napi szinten bevágna 9 hónapon át 10 tojássárgát, és akkor még csak a napi jódszükségletről beszéltem, és van még vagy 20 féle más vitamin, ami szükséges. a részleteket nem figyeli a mondatban látom.

2014. ápr. 15. 17:04
 8/28 A kérdező kommentje:

hát akiket én csak ismerek már anyukák, akik vagy 14 éve is szültek még azok is szedtek D vitamint, és még annak idején is Vigantolnak hívták. szóval minimum évtizedek óta ezt felírják az orvosok.

a vérszegénység nem előzhető meg.

még aki vastúltengésben is szenved, az is át fog menni hiányosba.


a c vitamint az egyetlen amit magamtól szedek, nem orvosi javaslatok/felírás által

2014. ápr. 15. 17:07
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
33 hetes vagyok és nem vérszegény! Nem alap dolog a vérszegénység! Csak a terhesvitaminomat szedem. Az se mindegy egyébként,hogy úgy általánosságban mit eszel!
2014. ápr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
sőt a vassal a terhesség alatti vérszegénység meg sem szüntethető, csak valamelyest javul. mert a vas nagyon nehezen épül be és marad a szervezetben. ez serkentené a hemoglobin képződést. végül is az lenne a lényeg
2014. ápr. 15. 17:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!