Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhesen lehet alkohol...

6 hetes terhesen lehet alkoholt fogyasztani?

Figyelt kérdés
Pár napos kirándulásra megyünk, bográcsolás, szalonnasütés stb. Mértékkel lehet inni? Gondolok itt arra, hogy pl. 1 pohár sör, vagy nagyon pici pálinka.
2014. ápr. 16. 18:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
nem..
2014. ápr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
Még erős görcsökre is ajánlják például a konyakot. Egy pohár vörösbor pedig jót tesz, persze minőségi, és nem minden nap. Tegnap születésnapom volt, hát ittam bort.. A sör meg még gyengébb mint egy pohár bor.. Szerintem ennyitől nem lesz baja, ha nem iszod le magad.
2014. ápr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Természetesen nem "leinni" akarom magam. Egyébként nem szoktam alkohol fogyasztani, csak ilyen alkalmakkor, de mértékkel.
2014. ápr. 16. 18:36
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

nekem 12. héten volt az esküvőm. az anyakönyvvezetővel, majd a családdal is koccintottam. kb 1 deci pezsgőt ittam meg.

egy pohár sör szerintem sok, egyszerre, miért nem iszol inkább alkohol menteset? :)

rövidet meg végképp nem innék, de lehet másnak belefér... az biztos, hogy ha nem iszol alkoholt akkor biztosan nem lesz baja a gyerekednek

2014. ápr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Egy icipici nem árt. Én is ittam egy kis Baley's-t karácsonykor. Szülinapkor egy fél pohár bort egész este alatt. Szerintem a ujjnyi nem vészes, de utána már ne!!
2014. ápr. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

töményet, sört semmiképpen sem.

esetleg ujjnyi bort/nap. de azt meg szerintem már felesleges.

2014. ápr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Szia, Én megszoktam inni hetente 1 db citromos sőrt, és kb havonta 1 pohár boros-kólát, tudja az orvosom is és azt mondta egészségünkre, nem lesz belőle gond, még jót is tesz.Személy szerint azért pálinkát és más töményt nem iszok, de a sőrt és a boros-kólát igen. 38 hkm
2014. ápr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%

Nem.

Legalábbis én nem iszom, pedig a terhességem alatt volt szülinap, karácsony, szilveszter és az esküvőm is.

A baráti társaságban is mindenkinek alap hogy én nem iszom még alkalmakkor és bográcsozáskor sem.

2014. ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
nem
2014. ápr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Ha már tudod, hogy terhes vagy, miért akarsz inni? Ilyen alkalomkor is simán túlééli az ember, hogy üdítőt iszik. Nem is értem, hogy ez miért kérdés. Nem bírod ki, hogy ne idd meg azt a pici pálinkát?

Nem vagyok én sem szigorúan a szabályok szerint élő, de ha egyszer valami nem ajánlott, akkor miért kell próbálgatni, hogy egy pohár vagy két pohár. Ezt a pár hónapot kibírod ivás nélkül (remélem). Nem a pici pálinkán fog múlni, hogy jól érzed-e magad.

2014. ápr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!