Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes terhes vagyok! Sűrűn...

13 hetes terhes vagyok! Sűrűn fáj a fejem! A vérnyomásommal nincs gond! Néha veszek be rubophent! Nem lehet ártalmas a picire?

Figyelt kérdés
Terhesség, fejfájás, gyógyszer

2014. ápr. 30. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vennék be, amikor fàjt a fejem, megittam 2 pohàr vizet mert többnyire a kevés folyadék okozza és megittam egy kávét.Kb 10 perc múlva megszűnt a fájás.Nagyon alacsony a vérnyomàsom....
2014. ápr. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább járj utána mitől lehet, és próbálj meg ilyenkor pihenni vagy enni inni pár falatot, lehet az is segít, és mégiscsak jobb mint gyógyszert beszedni.
2014. ápr. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Van akinek sokszor fáj a feje terhesség alatt. Nekem a 10. hét körül fájt vagy két hétig folyamatosan. Ritkán vettem be rá fájdalom csillapítót mert annyira azért nem fájt. Amúgy nem kell rettegni a gyógyszerektől, egy-két panadol vagy rubophen nem árt a babának.

Én gyulladás csökkentőt szedtem első terhességem végén (eper-máj problémák miatt) és semmi baja nem lett a babámnak. Volt hogy Cataflamot kellett szednem, de volt Dalacint kaptam fog gyulladásra várandósan és nincs semmi baj.

2014. ápr. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább Panadolt szedj, ha muszáj, az biztonságosabb.
2014. ápr. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak fél algopirint engedtek, javasoltak.
2014. ápr. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én végig nagyon migrénes voltam, nekem csak az Algopyrint engedte szedni a dokim. Különben meg azt mondták, hogy azzal többet ártok a babának, ha napokig szenvedek, mintha néha-néha beveszek egy szem gyógyszer.
2014. ápr. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
22%

A Rubophen és a Panadol is paracetamol hatóanyagú, ne javasoljatok már hülyeséget. A paracetamol májméreg, terhesség alatt én nem szedném.

Algopyrint lehet ésszerű mennyiségben szedni, az nem károsítja a magzatot. A paracetamolnál ez szerencse kérdése. Nem véletlenül vényköteles külföldön - nálunk valamiért idáig még nem jutottak el.

2014. ápr. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!